Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łódzka kolej
#1
Tutaj zamieszczamy wszystkie informacje , zdjęcia stare bilety itd. na temat kolei w naszym województwie .

Łódzki węzeł kolejowy około 1905 rok

[Obrazek: dsc00187uj9.jpg]

dworzec Łódź FAbryczna około 1938r.

[Obrazek: dsc00191va5.jpg]

Most We wsi Bedonia zwotografowany przez Karola Beyera i zamieszczony w tygodniku ilustrowanym w 1866 r.

[Obrazek: dsc00192bl0.jpg]

Rozkład jazdy na trasie żelaznej Warszawsko Wiedeńskiej przewidywał od 1 kwietnia 1849 r. po dwa pociągi dziennie z Warszawy o 7 rano i 12 w południe zarządzony przez ograny rządowe.

Regulamin określał maksymalne prędkości dla pociągów :

-30 km/h towarowych
-40 km/h towarowo osobowych
-50 km/h osobowych

[Obrazek: dsc00193fn4.jpg]
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#2
Wow Grandi ,
gdzies to wynalazl - k a p i t a l n e !!! Ten trojkat na Fabrycznym mam jasniejszy , na pocztowce. Odnosie autora foty z Bedonii - Karol Beyer , to zdolny fotograf ,zreszta to jeden z nestorow polskiej fotografii i numizmatyki. Mam medal z jego podobizna.
Ta pocztowke - w wolnej chwili - dam ci na priva.
Dzieki za w/w
Odpowiedz
#3
Szanowni Koledzy.
Czy ktoś z Was posiada informacje na temat lini wąskotorowej Ozorków-Stryków.
Linię zbudowali Niemcy w 1915 r , zlikwidowano ja w latach międzywojennych.
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#4
Linia do Strykowa istniała chyba do roku 1921.
Napisz do Waldiego lub Flugzeug'a. Oni powinni mieć jakieś informacje.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Mam orginalny rozkład Reichsbahnu z z roku ok 1942 lub 1943.spróbować wrzucić zdjęcia?
Bo boję skanować.Ale z niego wynika że za okupacji,pociągi częściej i szybciej jeździły z naszego miasta
do innych dużych miast.A może podrzucić to dyrekcji PKP?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#6
Nie nie Nie wrzuć skana
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#7
Linia Ozorków - Stryków została zlikwidowana , OIDP , w 1922 roku . Przebiegała m. in. przez Bądków i Kębliny . Więcej informacji możesz znaleźć , popytawszy się np. Pawła Papierza z <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.skokw.info">http://www.skokw.info</a><!-- m --> .

Odnośnie kolei w Łodzi , to jest książka , autorstwa Michała Jerczyńskiego i Tomasza Roszaka - " Szlakiem łódzkiej kolei " , wydawnictwa " Piątek Trzynastego " . Kupiłem ją w EMPiKu w Galerii Łódzkiej .
Odpowiedz
#8
Niestety wymieniona przez Ciebie książka, ogranicza się do historii łódzkiego węzła kolejowego
i dziejów łódzkich lokomotywowni. Jeden rozdział poświęcony jest kolejom dojazdowym,
a w nim o kolei krośniewickiej jedno zdanie. Za link dziękuję
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#9
Możesz jeszcze iść do p. Bogdana Pokropińskiego , który obecnie pracuje w muzeum wąskotorowym w Sochaczewie [ aby też uchwytny on jest w Warszawie na Towarowej ?] i napisał dość obszerną monografię o Kujawskich Kolejach Wąskotorowych .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości