Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8 zdjęć z Operacji Łódzkiej
#1
<!-- m --><a class="postlink" href="http://cgi.ebay.de/Der-Weltkrieg-1914-1918-Immalin-Werke-Serie-6-WK_W0QQitemZ160107055777QQihZ006QQcategoryZ34648QQrdZ1QQcmdZViewItem">http://cgi.ebay.de/Der-Weltkrieg-1914-1 ... dZViewItem</a><!-- m -->

8 zdjęć z Operacji Łódzkiej. Propaganda, ale jednak to historia naszego miasta i okolic.

Ironrat
Odpowiedz
#2
Zobaczymy - może wrócą do Łodzi i można będzie zrobić z nich jakiś dobry użytek. Bo ze dwa z tych zdjęć są mocne.

[ Dodano: 22 Kwiecień 2007, 20:33 ]
Ale fajnie, że rzuciłeś ten link i bardzo dziękuje.
witek
Odpowiedz
#3
Zdjęcia poszły z niecałe 9 Euro. Czy to ty je kupiłeś?
Ironrat
Odpowiedz
#4
Kupiłem i czekam na odpowiedź od sprzedającego, jeżeli otrzymam te zdjęcia wyślę Panu (w podzięce za informacje o tych zdjęciach) dobre skany.

pzdr
witek
Odpowiedz
#5
Po prostu Ironrat, bez Panu.
Cieszę się, iż te zdjęcia pojadą, mam nadzieję, do Polski.
Na razie nie mam za dużo czasu, ale postaram się o pewną ilość zdjęć z niemieckich, pancernych zakładów remontowych z Łodzi, z czasów IIWŚ. Nic nie obiecuję, ale są naprawde ciekawe i nigdy niepublikowane.

Ironrat
Odpowiedz
#6
Fotki myślę opłaciło się wziąść niestety mnie odstraszała cena no i brak paypala w płatności. Koledze Snufkinowi gratuluję zakupu i tak se nieśmiało myślę że wspomógłby reprodukcjami przy kolejnych edycjach wystawy :-) Skany wyszłyby wyraziste.
A ja sciągam właśnie fotkę raczej znaną, haubic pod Łodzią 2 eu, może być, oby tylko dała się ładnie zeskanować.
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#7
Skanowałem ostatnio zdjęcie stykowe z zakładów pancernych Litzmannstadt, 6x9 cm, prawdopodobnie była to już kopia zdjęcia, wykona pod koniec wojny. Maksymalna rozdzielczość skanera (optyczna oczywiście). Powiem tak. Aparaty cyfrowe jeszcze długo nie dorównają tradycyjnej fotografii. Po powiększeniu, nawet nakładki na gąsienicach było widać.
Moim zdaniem nie ma więc obaw.

Ironrat

PS. Moim problemem są kwestie płatności na e-bay. Jak wy to rozwiązujecie?
Odpowiedz
#8
Przepłacam - to jest moja metoda płatności na ebay-u, ( a jeżeli nie chce przepłacić, prosze kuzyna mieszkającego w Niemczech o realizacje transakcji, i rozliczam się już z nim bezpośrednio).

Problemu w skanowaniu czu udostępnianiu zdjęć nie widze, także z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jeżeli zdjęcia otrzymam - będziemy skanować.

pzdr
witek
Odpowiedz
#9
Sczęściarz Smile ja musze wkładać w koperte i polecać, ubezpieczać itp! Ale dochodzi - nie wydzierają tych euro z listów jakoś! Przynajmniej narazie. A paypal jest ok, niestety nie kazdy Niemiec ma... a niektórzy się dziwią że Polacy chcą coś tam kupować - dla Niemca jakas pocztówka z jakiejs tam Polski moze iśc za 1 czy 2 euro... ba, a jak rzadka to nasi się o nią biją i cena idzie ponad 10 euro! Za to na Allegro widziałem pocztówy które kosztowały ponad 300 zl! Sciągnięte z Niemiec ofkors! Szczęśliwy ten handlarz który miał taki towar, albowiem on mamonę posiądzie! Amen! ;-)
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#10
Stare łódzkie pocztówki można kupić za granicą praktycznie za bezcen.
Wyjątkiem są judaica. Jakieś 3 lata temu była seria zdjęć z łódzkiego getta - cena końcowa była astronomiczna. Było też zdjęcie zniszczonego wnętrza łódzkiej synagogi - znowu kosmos, choć przynajmniej udało mi się zdobyć kopię.

Ironrat
Odpowiedz
#11
Judaica. zwłaszcza łódzkie to klasa sama w sobie! Natomiast pocztówki na Ebay juz troche drożeją. Raz mi przepadła juz Bitwa Łódzka - scenka rysunkowa bo ktos mnie przebił.
Obserwuję cmentarze, bardziej na Allegro wyskakuje niz Ebay - a jak juz jest na Allegro to cena jest wysokawa. No i zawsze kilku chętnych!
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#12
Najdroższe zdjęcie, jakie pamiętam, to było znane zapewne wielu zdjęcie Jastrzębia. Poszło za nieco ponad 1000 Euro.
Ironrat

PS. Czy jest istnieje możliwość zapłacenia przez paypal w czyimś imieniu, tzn. ja licytuję, a ktoś płaci przez paypal (bo akurat sprzedawca tylko taką formę płatności uznaje)?
Odpowiedz
#13
Ostatnio jakiś miesiąc temu na Allegro była do nabycia scenka starcia na lini kolejowej w Gałkowie, kapitalna rycinka w klimacie tamtego miejsca i też nie miałem przyjemności wygrać tej aukcji.

Moj kuzyn mieszkający wlaśnie w Niemczech nabył niedawno kapitalny album żołnieża niemieckiego, który był w jakimś epizodzie swojego życia, strażnikiem warszawskiego getta. Fragmenty tego albumu można zobaczyć na forum ( ze słowem "skarb" w tytule), pod nickiem - marcinlodz, mam z tego albumu pare fajnych zdjęć dużego formatu, mi front dworca Kaliskiego, no i tych biednych ludzi zamkniętych w gettcie, zanajdę to je puszczę na forum ( chyba nikt ważny się nie obrazi).

pzdr

[ Dodano: 24 Kwiecień 2007, 11:09 ]
To może odbiega od tematu, inne postaram się opublikować w innym dziale, ale przykładowo.


Załączone pliki Miniatury
   
witek
Odpowiedz
#14
Ciekawe. Zobacz w dziale IIWŚ. Wrzuciłem tam jedno interesujące zdjęcie.

Ironrat
Odpowiedz
#15
Dzisiaj doszły zdjęcia, opisy są nadrukowane na odwrocie tych reprodukcji, określają one rzeczywiście wydarzenia związane z Operacją Łódzką tak jak zostały one przedstawione w opisie aukcji, link wyżej.

pzdr


Załączone pliki Miniatury
                               
witek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości