Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hiena cmentarna w Niesułkowie / Poćwiardówce
#91
Witajcie! Wczoraj pojechałem sobie rowerkiem na cmentarz w Niesułkowie zobaczyć co i jak po zimie wygląda. W kilku miejscach zaraz przy alejce widać, że było kopane przez kogoś, jest żółty piasek na wierzchu itd. ale widać też, że ktoś po sobie zagrabił ładnie. Może wiecie coś na ten temat? Ktoś wykonywał tam jakieś wykopy legalnie ostatnio? Poza tym w jednym miejscu od strony szosy przy płocie ktoś odkopał i postawił płytę nagrobną a druga odkopana leży obok. Widać że to świeżo kopane było. Mam nadzieję, że wszystkie te działania odbyły się legalnie i ktoś o nich wiedział. Napiszcie co i jak bo sprawa mnie niepokoiSad
Odpowiedz
#92
Obawiam się że pojawiła się kolejna hiena w regionie . Wypada wzmóc czujność i w razie czego dzwonić od razu po niebieskich. A delikwenta obfotografować jak najdokładniej . W przypadku stawiania przez ww. oporu zalecam użycie saperki ( wszak każdy poszukiwacz ma coś takiego na wyposażeniu). Delikwenta w kark i do dołka który sam sobie wykopał. Wink A tak na poważnie uważam że trzeba tępić dziadostwo bez skrupułów .Wystarczy jedna taka menda aby całe środowisko poszukiwaczy było ocenione negatywnie.
Odpowiedz
#93
Wiem, że trzeba takich ludzi tępić i to bez litości. Jednak czy to aby na pewno kolejna ,,hiena'' w regionie? Owszem, widać że było w kilku miejscach kopane, ale jest też ładnie zasypane wszystko i zgrabione. Czy taki ktoś rozkopujący groby zadał by sobie trud w postaci posprzątania po sobie? Zwłaszcza, że robił to w pośpiechu? Mam co do tego mieszane uczucia. Dlatego napisałem na forum czy może ktoś coś wie o np. jakimś sprzątaniu tego miejsca? może ktoś krzaki wykopał? No już sam nie wiem. Jeśli jednak znowu jakaś menda rozkopuje tam groby to jest problem. I jak widać nie odstraszy takiej osoby nic. Nie wiem też, dlaczego ktoś wykopał te dwie tablice nagrobne i jedna z nich ustawił a drugiej już nie. Z pomnika odłamał się krzyż z samej góry i ktoś ten krzyż przymocował do ostatniego starego krzyża stojącego niedaleko pomnika. Dziwnie to wygląda ale może ten stary krzyż dłużej przetrwa przez to. W płocie po zimie też brakuje coraz więcej desek.
Odpowiedz
#94
Nie osądzajmy pochopnie ludzi skoro nie mamy dowodów,z opisu prędzej wygląda to na wiosenne porządki niż na szaber aby sprawę wyjaśnić wystarczy zadzwonić do urzędu gminy w Brzezinach czy coś im o tej sprawie wiadomo.
Odpowiedz
#95
Cha ,cha cha ...... w Brzezinach . Toś minie teraz rozbawił.No chyba że była jakaś wycieczka z Rosji lub Niemiec to wtedy tak .Bo inaczej bez prasy , radia i telewizji to nikt tam nawet palcem nie ruszy. Co innego jak można pierś po medal wypiąć.O.... to wtedy się tam działa , oj działa .Wszak przerabianie cmentarzy w lapidaria (między innymi za pomocą Abwery) to ich popisowy numer.
Odpowiedz
#96
Wniosek jest jeden. Skoro nikt z grupy o żadnych działaniach na tym cmentarzu nie słyszał to 1.Ktoś być może zrobił jakąś samowolkę i coś wykopał/wykarczował i odkopał płyty nagrobne, ale miał dobre intencje 2.Ktoś bezczelnie okradał groby. Świadków nie ma, ja też nikogo na miejscu nie widziałem. Postaram się tam co jakiś czas zajrzeć i zobaczyć czy coś się jeszcze będzie działo. Mam nadzieję, że na tym się skończy, choć chciałbym aby ta sprawa znalazła jakieś wyjaśnienie.
Odpowiedz
#97
Niestety nie tylko Poćwiardówka jest penetrowana przez hieny. Najgorsze są takie co niby działają w imieniu prawa Angry
http://expressilustrowany.pl/cmentarne-h...c60d000000
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#98
TAKICH TO TYLKO ZAPRZEPROSZENIEM ZA "JAJA POWIESIĆ"<ZŁY>
Odpowiedz
#99
Witam wszystkich , wybrałem się wczoraj na cmentarz w Poćwiardówce a tam zastałem swieżo kopane miejsca nawet ziemia jeszcze nie zdążyla obeschnąć praktycznie 1/5 cmentarza jest przekopana .Może są to prace zwiazane z powstającym muzeum przestrzeni obym się tylko nie mylił. Jest tez mały plus ktoś postawił dwie płyty zapalił kilka zniczy nawet pofatygował się i zrobił dwa krzyże z gałęzi, obłożył grób kamieniami . Mam nadzieję że to kopanie nie jest robotą poszukiwacza amatora, który nie potrafi uszanować nawet grobów. A może któryś kolegów wie coś, albo slyszał o planowanych na tym cmentarzu jakichkolwiek pracach.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Pozdrawiam również ;]
X.
Odpowiedz
O ile mi wiadomo realizacja projektu MwP to obecnie intensywne prace nad oznakowaniem szlaków turystycznych i zamontowaniem tablic informacyjnych (w mojej miejscowości wyszło perfekcyjnie - ładne graficznie tablice usadowione w ciekawych miejscach; montaż stelażu solidny i wreszcie to, co mnie cieszy najbardziej, czyli dopracowane teksty). Niektórymi cmentarzami wojennymi opiekują się organizacje i osoby prywatne, natomiast MwP to projekt związany bardziej z turystyką. Nie chcę Ciebie naciągać, ale może wiedzą coś o kopaniu na Poćwiardówce w gminie Brzeziny. Myślę jednak, że rację ma mój Szanowny Przedmówca maciejfloyd.
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
(28-03-2012, 18:00)Domin napisał(a): Niestety nie tylko Poćwiardówka jest penetrowana przez hieny. Najgorsze są takie co niby działają w imieniu prawa Angry
http://expressilustrowany.pl/cmentarne-h...c60d000000
No popatrzcie, boją się nawet napisać, że na zlecenie fundacji "Pamięć". Dziennik Polska The Times w podobnym artykule wskazał zleceniodawcę.
Sama fundacja nie ma może złych intencji ale źle dobiera sobie współpracowników i wykonawców. To nie pierwsza akcja z jakimś "ale" przeprowadzana pod ich szyldem. Może powinni się trochę zastanowić.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
Takie ekscesy będą się niestety zdarzały. Nie służy to naszemu środowisku a dodatkowo przysparza problemów przy zwykłym szukaniu monet bo pan Janek i pani Basia widząc kogoś z wykrywaczem zadzwonią pod 112 i kaszanka murowana. Jak wszędzie są ludzie i parapety niestety.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości