Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garrett ACE 250 - wreszcie jest
#1
Nareszcie pod długim czasie oczekiwania zwitał w progi domu. :wypas: Jeżeli jest na forum ktoś z takim wykrywaczem może podzieli się jakąś wiedzą praktyczną dotyczącą ustawień :baby:
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz
#2
Arti - witaj w szanownym gronie kopiących inaczej! Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Masz fajną zabawkę, nie różni specjalnie od ACE 150, a chyba PINPOINT jest trochę zbędnym bajerkiem przy wykrywaczu z tak małą ( wąską) cewką, po raz pierwszy tą funkcje zaczynam doceniać w Ex SE. Jest to kapitalny i konkretny wykrywacz na kolorek, z militarką nie poszalejesz. Funkcja all metal w tym wykrywaczu i na naszym śmietniku mija się z celem. Moje najfajniejsze fanty i wspomnienia wiążą się właśnie z tym wykrywaczem, także gratuluje i życzę długich spacerów na świeżym powietrzu, rozsądnej determinacji w poszukiwaniach i oczywiście wielu fajnych fantów.

pozdrawiam
witek
Odpowiedz
#4
Ja "chodzę" na Ace 150. Konstrukcja praktycznie identyczna. Potwierdzam że PINPOINT przydaje sie tu jak świni siodło. Fajnie, że jest ale tylko to wszystko. A tak ogólnie to sympatyczna piszczałka :lol:
Życzę wielu cennych trafień.
Pozdrawiam
Vaderian
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#5
I tu z kolegami nie do końca się zgodzę - otóż pinpoint w tych wykrywkach to bardzo udana i przydatna funkcja. Namierzając zalegającego w ziemi fanta "np monetkę" jest się pewnym że znajduje się on dokładnie po środku cewki i dołek powstały przy wykopywaniu jest niewielki. Poza tym nie wiem czy któryś z kolegów zwrócił uwagę na kwestię wzrostu zasięgu (czułości) wykrywacza używając pinpointa - przykład: stary pierwszo-wojenny okop - tryb pracy all metal rezultat kilkanaście łusek i czubków itp. po kilkukrotnym przejściu nic już ace 250 nie widzi. Po wciśnięciu i ciągłym trzymaniu przycisku pinpoint z tych samych miejsc wychodzi jeszcze drugie tyle fantów ale zalegających sporo głębiej - wniosek: w trybie dynamicznym Ace działa świetnie choć zasięg pozostawia jeszcze sporo do życzenia, ale wspomagając się pinpointem (czyli swego rodzaju trybem statycznym) zasięg (czułość) poprawia się o ok 30% (w moim odczuciu).

Drodzy posiadacze Ace sprawdźcie sobie sami jakie osiągi można uzyskać wiedząc czego się szuka i używając właśnie trybu pinpoint.

Życzę powodzenia i szybkiego powrotu do miejsc gdzie na 100% pozostawiliście po sobie jeszcze mnóstwo fantów. ;-)

Pozdrawiam
DJArnold
Odpowiedz
#6
Równiez posiadam ace 250 i w calości zagadzam się z DJArnold .Co więcej bez pinpoita bym mial problemy z wykryciem metalu pod ziemią. NAPRAWDE BARDZO PRZYDATNA RZECZ. Moim zdaniem Ace 150 ma mniej funkcji dyskryminacji . w ace 250 jest 8 a w 150 jest 3 .To jest duza rożnica a to jest chyba najwazniejsze w wykrywkach no i ukochany przezemnie pinpoit
Odpowiedz
#7
mam pytanie do kolegów którzy tak chwalą pin pointa: Czy używaliście wcześniej wykrywki która pin pointa nie miała ??

Co do zwiększonych zasięgów to być może ale chyba włączony pin point likwiduje dyskryminację prawda ??

pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Biegam juz prawie rok z Ace 250 . Tak pin point wylacza dyskryminacje Big Grin przynajmniej tak wynika z moich obserwacji...
I apropo pinpointu to o duzo zwieksza zasieg kanarka ale raczej nie polecam biegac z caly czas wlaczonym pinpointem bo to sie mija z celem... Big Grin
Odpowiedz
#9
Swistak mam do Ciebie pytanie. Co znalazleś z większych rzeczy w ziemi acerkiem ?
Odpowiedz
#10
swistak napisał(a):Biegam juz prawie rok z Ace 250 . Tak pin point wylacza dyskryminacje Big Grin przynajmniej tak wynika z moich obserwacji...
I apropo pinpointu to o duzo zwieksza zasieg kanarka ale raczej nie polecam biegac z caly czas wlaczonym pinpointem bo to sie mija z celem... Big Grin
Ano własnie.. ja zaczynałem od ACE 150 (brak pinpointa) potem miałem dwie wkrywki z pinpointem i jeśli raz na wyjazd użyję pinpointa to jest dobrze.. Po prostu umiem bez niego żyć Tongue
Odpowiedz
#11
Artiwu napisał(a):Nareszcie pod długim czasie oczekiwania zwitał w progi domu. :wypas: Jeżeli jest na forum ktoś z takim wykrywaczem może podzieli się jakąś wiedzą praktyczną dotyczącą ustawień :baby:
Praktycznie to bedzie tak:
1.Zaklej taśmą lub plastrem dziurki od głosniczka (brak regulacji głośności i wyje zbyt głośno) -głos wtedy jest na tyle wysoki że będziesz spokojnie słyszał wszystko i nie będziesz przeszkadzał innym.
2.Tryb All Metal - szukasz na all metal ale kopiesz tylko dźwięczne sygnały (trzy tony w tym jeden do żelaza a dwa na kolor - czyli kolorek) , na all metal ma większy zasięg
3.Sensitivity czyli czulość ustawia sie w zależności od grunty na jakim kopiesz. Im bardziej zaśmiecony tym więcej zmniejszasz. Na takim średnim polu wystarcza że zmniejszysz o jedną kreske.
4.Pinpoint - (pomocny bajerek) jeżeli włączasz pinpoint staraj się podnieść cewkę (w bok i do góry - żeby była w powietrzu) włączasz pinpointa i dopiero najeżdżasz na cel i namierzasz dokładnie lokalizacje

Tak więc to chyba tyle z obsługi ACE 250

Pozdrawiam i DARZ DÓŁ
Odpowiedz
#12
Ja tam mam ace 150 i jest na razie ok :wypas:
Odpowiedz
#13
mieszczan napisał(a):Swistak mam do Ciebie pytanie. Co znalazleś z większych rzeczy w ziemi acerkiem ?

Wiesz , uzywajac kanarka raczej niema sensu nastawiac sie na duze , glebokie fanty tzn militarke Smile Raczej nastawiaj sie na monetki , guziczki i tp .
Coprawda czasem cos zalapie glebiej wtedy pinpointem da sie namierzyc dokladnie przedmiot i kopac . Najwieksze rzeczy jakie zachaczylem kanarkiem to są chyba kielichy od szrapnela i stare żelazko ^^ Smile
Odpowiedz
#14
<!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.youtube.com/watch?v=2cTS5zqbtjw&feature=related">http://pl.youtube.com/watch?v=2cTS5zqbt ... re=related</a><!-- m -->

Dla tych którzy chcą zobaczyć ten sprzęt w akcji.
Odpowiedz
#15
Z moich obserwacji najladniej dziala na Jewelry ( omija sie wtedy wiekszosc gwozdzi i inych smieci tego typu ) ze zmniejszona o 1 lub 2 kreski czuloscia. Na maxymalnej czulosci brzeczy przy puknieciach o trawe. Z pinpointem fajna rzecz,bo mozna okreslic jakich rozmirow jest fancik,gdy trafi sie nam np pole zasiane drutami ;-)i oszczedza kopanie po odkryciu jednego smiecia..Dolki pozostaja malutkie, wiec po zasypaniu nie ma sladu naszej obecnosci. Bardzo prosty w obsludze przy czym skuteczny. Zasieg mogl by byc wiekszy ,ale nie ma co narzekac
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości