Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Las - Gałków
#1
Witam. Eksploruje dopiero od tego sezonu. Moje pytanie - czy w lesie koło Gałkówka jeszcze coś znajdę czy przeorane wzdłuż i wszerz? na południe od torów i Gałkowa Małego. Czy w całym lesie coś znajdujecie ?
Odpowiedz
#2
Na forum dużo było pisane o lesie. Poczytaj trochę bo jest kilka ciekawych postów.
Odpowiedz
#3
Kolego, sprawa jest prosta, nie szukasz nie znajdujesz, oczywiście musisz się liczyć z tym, że są miejsca mniej lub bardziej przeczesane. Ja osobiście uważam, że zawsze warto sprawdzić miejscówkę, o której wszyscy mówią, że jest przeszukana, coś się zawsze znajdzie! No chyba, że ktoś chodzi na eksplorację z sitem Smile
Op.
Odpowiedz
#4
Na tą chwilę Gałkówek odradzam.Milion niewypałów i saperzy czeszący las , metr po metrze.
Odpowiedz
#5
Ło kurde. tego się boje, a obok las - Kaletnik, Budy ?? Chciałbym coś w końcu znaleźć bo byłem już ze 4 razy na polu i w lesie (nie w okolicach Łodzi) i NIC. Pokopać jeżdże raz na miesiąc więc chciałbym się upewnić co do miejscówki. Aha i proszę o przeniesienie dyskusji bo to nie o historii.
Odpowiedz
#6
Ujmę to tak: Chodzę w terenie od dwóch lat i tylko raz trafiłem na coś takiego jak dobra miejscówka. Nie ma na to reguły ani lekarstwa. Trzeba szukać, grzebać - nie tylko w ziemi, ale i w materiałach. Wątpię, aby ktoś odstąpił ci swoje odkrycia "fanto-dajnych" terenów, a te które ew. już ten ktoś ci wskaże - będą zapewne dobrze przeczesane.
Trzeba zdać się na siebie w takich kwestiach. I na literaturę. A tutaj możesz poddać je weryfikacji - tak jak rozsądnie zapytałeś w pierwszym poście.
Odpowiedz
#7
michalwola napisał(a):Ło kurde. tego się boje, a obok las - Kaletnik, Budy ??
Bój był krwawy, ale wręcz, dlatego w tym lesie nie znajdziesz okopów - chyba,że o nich nie wiem. Jeżeli chcesz koniecznie coś znaleźć, a wystarczą Tobie łuski i szrapnelowe kulki (a może i coś więcej) - szukaj na wschód od leśnej drogi łączącej skrzyżowanie przy cmentarzu wojennym w Gałkowie Małym z Zieloną Górą - na pewno się nie zawiedziesz. :yes:
toperz0 napisał(a):Na tą chwilę Gałkówek odradzam.Milion niewypałów i saperzy czeszący las , metr po metrze.
Słuchając rady Prezia raczej zrezygnuj z zachodniej części lasu- chyba,że jesteś wysoko ubezpieczony od NW ;-)
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#8
O dzięki. Pewnie że łuski wystarczą, na początek jak najbardziej. Do tej pory znalazłem tylko dwa kute gwoździe w polu więc takie pierdółki jak łuski na pewno mnie zmotywują żeby łazić więcej i żeby wogóle dalej kopać. Dzięki.
Odpowiedz
#9
Proszę bardzo. Jeżeli będziesz na zlocie, to chętnie z Tobą porozmawiam i może coś podpowiem więcej.
Gałkówek - Raj dla Eksploratorów
http://www.galkowek.pl/
Zapraszam
Odpowiedz
#10
Kolego jeśli interesują cię łuski,to proponuje ci Zieloną Góre,a konkretnie teren między ulicą a rzeką Miazgą.Na skrzyżowaniu dróg jadąc od Justynowa dajesz w prawo i duktem jedziesz w strone rzeki,będzie tam wzniesienie a nanim resztki carskich okopów.Przy odrobinie szczęścia łuski tam trafisz,a pozatym w okresie między wojennym gospodarstwa kolonistów niemieckich tam stały i czasami fajne monetki wychodzą i inne pierdółki,łaże tam od wielu lat.
Odpowiedz
#11
Dzięki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości