Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon wojsk pancernych (Sieradz)
#1
Czyma ktos foty z poligonu wojsk pancernych w Sieradzu (nazwa troche myląca bo z Sieradza to tylko 2 ulice weszły w skład tegoż poligonu)?
Pozdrawiam
Vaderian
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#2
Chodzi o ten który rozciągał się między Burzeninem a Sieradzem?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Dokładnie.
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#4
Mój pradziadek musiał oddać w latach trzydziestych część swojej ziemi i lasu WP pod ten poligon.
Babcia mieszkała tam (w Burzeninie) w czasie wojny i opowiadała że trochę się działo...
Z tego co słyszałem poligon ten używany był także jako artyleryjski a w końcowym okresie wojny spadały na niego próbne V-1 i nie wykluczone że V-2.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
A no działo się :-D i to sporo. V1 latało tam z Pomorza. Był tam obóz dla jeńców budujących umocnienia, lotnisko, koszary itd. (Holendrzy, Anglicy, Francuzi, Jugosłowianie i na koniec Rosjanie). Po Rosjanach ślad zaginał... Komendantura w Sieradzu. Dowództwo poligonu w Poswiętnej Górce.. A na sam koniec wycofał sie tam Saucken z Nehringiem... oj działo się...
Pozdrawiam
Vaderian
ps. no i podobno pozostały tam betonowe budowle których fotek poszukujeSmile
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#6
Pozostały tam betonowe stanowiska obserwacyjne z których roztaczał się ładny widok.
Być może jakieś mam na dysku. Poszukam i ewentualnie zamieszczę.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
Znajomy ma tam duże gospodarstwo. Opowiadał co nieco o czasach wojny. Np. Niemcy zbierali dokładnie wszystkie pozostałości V-1, Polakom nie wolno było ich posidać. Co jakiś czas robili naloty i przeszukania. Jak coś znaleźli, to gospodarstwo szło z dymem.


Ironrat
Odpowiedz
#8
Dziadek chodził tam nad Wartę na ryby. Dwa razy był świadkiem upadku V-ek w rejonie.
Raz wpadła w wodę (miał rybki na wierzchu Smile i mało roboty z łowieniem) a drugi raz gdzieś w lesie. Bardzo szybko pojawiła się ekipa z poligonu która szybko czyściła teren i zbierała wszystkie pozostałości.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#9
Znajomy opowiadał jeszcze kilka innych ciekawych historii, ale to już do dyskusji przy :zdrowko: .
Dobrze znasz ten teren?

Ironrat
Odpowiedz
#10
Ja czy Vader? Smile

Ja raczej mało. Mam rodzinę w Burzeninie i muszę ją zacząć częściej odwiedzać. Dużo informacji mam od dziadków (co widać wyżej). Może jeszcze coś od nich wyciągnę Smile ??


Pozdrawiam

Gun
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#11
Pytałem Ciebie Gun. Tak przy okazji, przypomniałeś mi o wujku z Warty. Muszę do niego zadzwonić i popytać co się u niego w miasteczku działo w czasie wojny ewentualnie we wrześniu 1939.

Ironrat
Odpowiedz
#12
Stare fotki z poligonu.
[Obrazek: polig1sz8.jpg]
[[Obrazek: polig2zv7.jpg]

...

i mapka :mrgreen:
[Obrazek: polig3ae8.jpg]
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#13
Coś ta mapka nie chce się dać powiększyć Sad
Vaderian możesz jeszcze raz ją wstawić?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#14
Ona jest tej wielkości :-(
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#15
Tu znajdziesz coś więcej na temat poligonu pod Sieradzem.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fortyfikacje.fora.pl/poligon-monice-t24.html">http://www.fortyfikacje.fora.pl/poligon-monice-t24.html</a><!-- m -->

mile widziane opinie.

[ Dodano: 16 Sierpień 2007, 21:47 ]
[shadow=yellow]Czy naprawdę nikt nic nie może już wnieść do tego tematu?
Może macie nowe fotki?
Wstawiajcie je wraz z opisem. :-)
[/shadow]
[glow=orange][/glow]
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fortyfikacje.fora.pl/">http://fortyfikacje.fora.pl/</a><!-- m -->
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości