Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrowersje pomnikowe ???
#91
Mam pytanie. Co słychać nowego na temat KM? Odbyła się wcześniej wspomniana sesja specjalna? Jakieś wieści?

Ironrat
Odpowiedz
#92
Sesja się odbyła i było dość ostro; tak to przynajmniej wyglądało w ŁWD. Obie strony pozostały przy swoim, a sprawa chyba została odłożona w czasie, ale dokładnie nie pamiętam. Obejrzyj na stronie ŁWD z tego dnia.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#93
Tak informacyjnie. UNESCO podniosło wrzawę o projekt budowy wieżowców w Pradze, które wpłyną negatywnie na panoramę starego miasta. Szczegółów nie znam (co, gdzie i jak).

Ironrat
Odpowiedz
#94
A pro po tematu, najwyższy czas zlikwidować ul. Rosvelta. Chociaż atmosfera nie sprzyja, bo wszystko co amerykańskie to dobre. To juz nadszedł czas.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#95
A przecież była propozycja zmiany ul. Rooswelta na jakiegoś klechy
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#96
Mamy już aleje Palki i pomniki to czas na ulicę :kwasny:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#97
A artukuł o Pradze był w Wyborczej jakieś 2 tygodnie temu, chodziło o postawienie 2 wieżowców które zepsuły by widok Starej Prahy
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#98
Roosevelta miała być ks. Miecznikowskiego, postaci wielce zasłużonej dla łódzkiej opozycji. Ale protesty spowodowały wstrzymanie decyzji. Bardzo ostro bronił Roosevelta p. Władysław Barański ze Zgierza. Doszło do polemiki w GW. Powinna być ulica Bitwy Łódzkiej. Może jako stowarzyszenie wystąpimy z takim wznioskiem? :-)
Odpowiedz
#99
a co do wieści o Ksieżym Młynie to jakis czas temu słyszałam ze podobno zgodzono sie na kompromis. ma powstac plan zagospodarowania dla ksieżego młyna!! w koncu!!
abstrahuje juz od tego ze od kilku lat istnieje ustawa ze kazda gmina musi miec plan zagospodarowania i jezeli nie ma to nalezy stworzyc miejscowy, ale w naszej kochanej Łodzi nadal tego nie zrobiono - bo to trudne strasznie jest ......
w kazdym razie takie decyzje do mnie dotarły, a zobaczymy kto i jak to wykorzysta dla własnej korzyści. moze wy wiecie juz coś wiecej?
eeM
Odpowiedz
wczoraj w Łódzkich wiadomosciach podali informacje , ze maja powstac mieszkania przerobione z fabryki. Nawet maja juz wykonawców ludzi z Rumuni.
Odpowiedz
Co do Bitwy to senator Ostoja-Owsiany chce wznieść pomnik ofiar komunizmu w Łodzi. Ma kosztować 600-700 tys. PLN. Można go zainteresować Bitwą, może przepchnie ulicę tej nazwy? A może pomoże coś przy pomniku bitwy
...czy cóś?

Co do Księżego Młyna to wydaje się, że idzie na lepsze. Opal przegiął i teraz miasto (prezydent) musiało ustąpić. ŁTN poparł konserwatora też jest za planem dla KM. Mam nadzieję, że powstanie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, to klucz do normalnego działania.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości