Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrowersje pomnikowe ???
#16
Fidel napisał(a):"Łódź - Miastem fontann"
Było coś takiego?
To byłby znakomity pomysł. Jak jest upał to w mieście nie można wytrzymać. Można by koło Magdy i Hortexu po jednej małej postawić. Tak przy okazji ile jest w Łodzi fontann?

[ Dodano: 13 Czerwiec 2007, 11:10 ]
bartek bijak napisał(a):jaby Benedykt 16 przyjechał do Łodzi
Jak Lwów obchodził 700-lecie i mieli zjechać sie oficje z Europy to odmalowali większość fasad i wyremontowali na starym mieście drogi.
Trochę musimy jeszcze poczekać.

Moznaby odbudować kolumnę i ustawic na starym miejscu.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#17
W ramach tego projektu powstała pomnik fontana na włókienniczej poświęcona agnieszce osieckiej i na placu dąbrowskiego miała powstać
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#18
kiedyś była, nawet kolorowo podświetlana. A może fontanna z lejącym królem Jagiełlą? :-D :-D :-D
Odpowiedz
#19
Stella , zgoda - pod warunkiem , ze to bedzie krol Michal I Jagiello !!! Moga mu nawet podswietlic . Latwiej sie wtedy trafi :wypas: :wypas: A miejsce na taka fotanne - oczywiscie godne . Najwazniejsze by postawic ja tam , gdzie jest wysoka jonizacja dodatnie ! Kiedys stawiano z tego powodu przed dworcami kolejowymi by neutralizowaly dodatnie ladunki wytwarzane przez parowozy . Moze wiec krol Michal I stanac przed Dworcem Kaliskim , ale warunek zasadniczy , ze zostanie rozpisany konkurs na nowy budynek dworcowy . Obecny , Michala I jest niegodny .Ale ... czy to jest mozliwe ??? Kropidlo przespal Euro 2012 :-> !

Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
Spoko może jakieś 2100 coś tam?Okręgowe Parkowe Zawody w Warcabach 100 - polowych?Trzeba będzie nowe szachownice postawić w parkach.To zadanie które nie przerośnie NASZYCH RZĄDZĄCYCH :-)

[ Dodano: 13 Czerwiec 2007, 15:29 ]
Może?

[ Dodano: 13 Czerwiec 2007, 15:32 ]
A to a propos fontann
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zwik.lodz.pl/module-Aktualnosci-action-Szczegoly-ID-21.html">http://www.zwik.lodz.pl/module-Aktualno ... ID-21.html</a><!-- m -->

[ Dodano: 13 Czerwiec 2007, 15:32 ]
Kto sie pod tym podpisał obiema łapkami?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#21
od 2005 nie wiele sie zmieniło. Może przy nastepnych wyborach p. prezydent sobie przypomni :-D
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#22
Na razie skutecznie zajmuje się niszczeniem dziedzictwa Łodzi. W tej chwili skutecznie pracuje nad zniszczeniem Księżego Młyna i wygląda na to, że mu się uda :cenzura:
Co ciekawe media okazują się tu wyraźnie sterowane. Grają jak Pan Kropa zagra, a jak nie zagra to siedzą cicho. Zdumiewające, że niby tak ważne miejsce a tak mało obchodzi Łodzian :-( Nikogo nie interesuje, że zarząd miasta w sposób jawny i zastanawiający faworyzuje prywatnego inwestora, dziwnie często jeżdżąc na wycieczki do Australii!!!!!
... i nie pozwalając na dyskusję o temacie w jaki sposób najlepiej wykorzystać walory tego unikatowego zespołu!!!!!!! :cenzura:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#23
martinez napisał(a):od 2005 nie wiele sie zmieniło. Może przy nastepnych wyborach p. prezydent sobie przypomni :-D
A co ma sobie przypominać to jego ostatnia kadencja, fajne obietnice przedwyborcze i to wszystko i kto go za to rozliczy, przecież i tak sporo w pierwszej kadencji jechał na dorobku poprzedników.Znajdzie sobie jakąś ciepłą posadkę jako doradca to spraw czegoś, przecież był prezydentem drugiego co do wielkości miasta w Polsce.A Łódź to on ma w d...Kolega Stella pewnie mógłbu coś więcej powiedzieć
Odpowiedz
#24
Archeo pisze, że w kwestii Ksieżego Młyna media są wyraźnie sterowane i grają, jak Kropa zagra. Najwyraźniej nie czyta tekstów w GW - całej dyskusji, zamieszczanych protestów TPŁ (9.06), opinii wojewódzkiego konserwatora zabytków na ten temat, głosow na forum Gazety... Sad Można to prześledzić w archiwum GW.
Swoją drogą jestem ciekaw, jak sobie wyobraża to sterowanie? Chwalcze teksty za pieniądze, wycieczki, prezenty? Łapówki może? Sam akurat nie zajmuję się Księżym Młynem i takie, nazwijmy delikatnie, sugestie nie robią na mnie wrażenia, ale moje koleżanki Aleksandra Hac, Joanna Podolska i Wioletta Gnacikowska, zaangażowane w obronę KM, nie zasługują na tak krzywdzące opinie. Najlepiej zarzucić sterowanie konkretnym ludziom, bo media to tylko ludzie: - tel. do Wioletty Gnacikowskiej 042 661 60 35, do Joanny Podolskiej - 631 60 39. Polecam :zly:
Odpowiedz
#25
Ja czytam GW dosyć dokładnie i faktycznie dzieje się dzieje, media nie sa sterowane, tylko władza ma je gdzieś, a słynna teraz opisywana w GW sprawa stadionu miejskiego który ma spełniać rolę stadionu piłkarskiego i żużlowego co jest konretną paranoią,art we wczorajszej lub przedwczorajszej Łódzkiej GW
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#26
Na temat sterowania lub też nie, nie wypowiadam się. Jeśli natomiast chodzi o Księży Młyn, to dzieją się faktycznie dziwne rzeczy, a projekt zagospodarowania, który ostatnio widziałem, z budownictwem wysokościowym, woła o pomstę do nieba. Mam nadzieję że WKZ nie dopuści do tego idiotyzmu. Jak dla mnie to przestępstwo.

Ironrat.

PS. Wiadomo chodzi o pieniążki. Taki drapacz, to więcej powierzchni do sprzedania/wynajęcia.
Odpowiedz
#27
631 60 35, a nie 661. Sorki. To z rozpędu. Jeżeli ktos mi zarzuca, że jestem sterowany, albo moi koledzy s pracy, to ma człowiek prawo się wkurzyć. NIE BĘDZIE żadnych pieprzonych wieżowców na Księżym Młynie. Setki ludzi o to walczą. I wygrają.
Odpowiedz
#28
Ładnie się wkurzyłeś Stella. I dobrze bo mam nadzieję, że jest to gniew człowieka o czystych rękach. Moje posądzenia choć mają charakter szkalowania (bo bez konkretnych dowodów) nie są nieuzasadnione. Patrzę na sprawę z boku i oceniam co widzę (jestem za mały by prezydenci dopuścili mnie do dyskusji). Przykłady...
- WKZ jest absolutnie sam w boju z miastem i Australijczykami (słyszałem nawet że jeden z nich przy świadkach powiedział mu wprost że spowoduje jego dymisję!), nie wspiera go żaden "komitet obywatelski" czy inna choćby społeczna instytucja - przynajmniej nie słyszałem oficjalnego formalnego poparcia, a tylko takie się liczy.
- program w TV3 w którym miała się odbyć dyskusja na temat (chyba w zeszły czwartek lub piątek) został w ostatniej chwili odwołany i zastąpiony rozmową "panegiryczną" z wiceprezydentem i rzecznikiem projektu australijskiego.
- w Dzienniku Łódzkim pokazały się artykuły o budowie loftów pokazujące stanowisko wyłącznie strony miasta i australijczyków (nawet dziś taki jest zamieszczony)
- artykuł dotyczący problemu autorstwa WKZ musiał odczekać w redakcji GW trzy tygodnie i ukazał się okrojony dopiero gdy WKZ opublikował jego treść na urzędowej stronie internetowej.
- wniosek p. Katarasińskiej na zorganizowanie otwartego konkursu na studium zagospodarowania Księżego Młyna (całości a nie tylko części australijskiej) ma ponoć być utrącony przez Radę Miejską w głosowaniu (i to mimo poparcia Generalnego Konserwatora Zabytków dla ochrony kompleksu Księżego Młyna).
Jak powiadam nie jestem wprowadzony we wszystkie szczegóły ale nawet te nie wyglądają czysto i śmierdzą korupcją na wysokim szczeblu.
Nie chcę nikogo obrażać (panią Joannę Podolską osobiście poznałem i wydawała się zainteresowana ochroną Księżego Młyna), tylko jak o takich rzeczach słyszę to mam gęsią skórkę i wrażenie, że zmienił się ustrój ale nie zmieniły metody.
NIestety moje sugestie nie są skierowane na konkretne osoby dlatego też mogą szargać opinię niewinnych, ale niestety nie mam dowodów i wystarczającej wiedzy by sprecyzować oskarżenia.

[ Dodano: 14 Czerwiec 2007, 23:04 ]
No i mam nadzieję, choć już bardzo nikłą, że nie będzie wieżowców na Księżym Młynie. Niestety Miasto i Australijczycy przyjęli skuteczną taktykę - najpierw pokazują rozdmuchany projekt MAXI, a potem go redukują do zamierzonych z góry rozmiarów udając ustępstwa i chęć kompromisu. Ostatnio słyszałem (czego się zresztą spodziewałem), że wieżowce już nie mają mieć 100 metrów "tylko" 50 :cenzura: Jakby to coś zmieniało! :cenzura:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#29
w tym wątku to chyba jest off topic ;-) ale chyba warto przypomnieć jeszcze jeden przykład ignorowania WKZ :
w pierwszej debacie która odbyła się kilkanaście tygodni temu na terenie Księżego Młyna z mieszkańcami a transmitowana była przez TVP3 wypowiadał się w 90% wiceprezydent Tomaszewski, MKZ wogóle nie zabierał głosu i stał jak kołek, a jak WKZ chciał przedstawić alternatywne rozwiązania, które chciał poprzeć przykładami z innych miast europejskich to mu bezczelnie przerwano i Tomaszewski walnął tekstem w stylu (niestety oryginalnej wypowiedzi nie przytoczę, bo nie pamiętam): europa nie będzie nam dyktować ja ma wyglądać nasz architektura, a monachium niech sobie buduje po szwabsku my tu będziemy budować po polsku;
a informacja archeo o straszeniu konserwatora jest prawdziwa!
tak to jest jak prywatne interesy stawiane są przed dobrem ogółu mimo negatywnych opinii wszystkich instytucji nadrzędnych do, których zwracał się dotychczas WKZ;
Stella
skoro uważasz, że GW jest taka obiektywna może by znacznie silniej i głośniej poparła WKZ? na pewno pomoc i szum medialny zgodny z zasadami ochrony zabytków a nie prywatnymi interesami mu nie zaszkodzi
Idziesz Czesiu? No to choodź!
Odpowiedz
#30
Jeśli dyskusja się dalej rozwija to może przenieść ją do nowego wątku?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości