Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brzeziny - Lipiny
#1
Komora gazowa o okrągłym kształcie, umiejscowiona w lesie koło wsi Lipiny.
Ponoć młodzież z jakiejś szkoły robiła tam kiedyś okresowe porządki, zapalała lampki.
Pochodzenie - prawdopodobnie niemiecka.
Wie ktoś coś więcej o tym obiekcie?
#2
Bujda na resorach, na tym forum było już kilka wątków na ten temat! Postaram się znaleźć odpowiednie wątki
MJ
#3
tez mi to niezbyt leży, bo jaki sens jest budować jedną komorę w lesie?
Czytałem kiedyś o takich budynkach, gdzie do duszenia więźniów wykorzystywano spaliny ciężarówek, ale to i tak nie były pojedyncze instalacje.
Informacją podzielił się ze mną lokalny handlarz drobiazgami z rynku. facet obraca monetkami, medalami i takim drobiazgiem na stoliku turystycznym - od ładnych paru lat.
Nieco mi już kiedyś podsuwał pomysłów, i jak dotąd - sporo było w tym prawdy, dlatego pytam.
#4
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://lodz-eksploracja.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=334">viewtopic.php?f=14&t=334</a><!-- l -->
#5
No tak. bez wizji lokalnej można sobie gdybać, ale chyba jednak racja leży po stronie forumowiczów. Zaczerpnięte z twojego linku:
archeo napisał(a):(...) Jednak podobnej okropności zbrodnie dokonywali (i dokonują) ludzie różnych narodowości, w tym niestety Polacy.
Czytając te słowa, a mając świeżo w pamięci treść "Złotych żniw" Grossa, archeo mógłby trafić jako druga spalona marzanna dla bandy nietolerancyjnych hipokrytów, czytaj: Młodzieży Wszechpolskiej.

Koniec offtopu i tematu.
Dzięki za wyjaśnienie Smile
Zamykam wątek.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości