Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echa poćwaidrowskiej akcji sprzątania cmentarza wojennego 13
#16
nie oglądam wykopów z chęcią. Jedyny, jaki widziałem, to był ten przy ekshumacji pod Mileszkami. Jaka może być chęć oglądania tych biedaków sprzed 93 lat? Ostatnio zrodziła się koncepcja utworzenia na terenie Bitwy specjalnego Pola Krzyży - po jednym na każdy pułk, batalion, dywizję z obu walczących stron. Przyjeżdża turysta, którego przodek tu walczył - dostawia swój. Nie na żadnym zabytkowym cmentarzu, w zupełnie nowym miejscu.
A może tak służby wojewódzkie poprosiłyby wójta Nowoslnej, żeby postawił przygotowany głaz na mogile tych pochowanych w listopadzie? Kamień leży jak leżał, grób zrównano z ziemią. Byłem w Wiączyniu w sobotę o zmroku - trzeba dokończyć sprawę pogrzebu. dzwoniłem do wójta Nowosolnej 2 tyg. temu - i nic. Może urząd sprawi cud?
Odpowiedz
#17
w sprawie cmentarza trzeba interweniować w ŁUW w referacie pamięci u pani Bonusiak; pilnowanie gmin i miejsc pamięci należy do nich, jednak jest ich chyba ze trzy czy cztery osoby na całe województwo więc bez pomocy z zewnątrz niewiele mogą zdziałać
Idziesz Czesiu? No to choodź!
Odpowiedz
#18
archeomag napisał(a):trzy czy cztery
o ile wiem trzy w tym dwie kobiety
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#19
dokładnie trzy. U szefa było już interweniowaneSmile
Odpowiedz
#20
To czekamy teraz na wyniki interwencji.

Ironrat
Odpowiedz
#21
Witam



Kto z panow byl ostatnio na cmentarzu w pocwiardowce i jeszcze troche bardziej po oczyszczal ?? Smile
Jest jeszcze bardziej przejzyscie i ladnie Smile




Pozdrawiam MIQ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości