Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przysposobienie Wojskowe 1933
#1
Fotografię dedykuję wszystkim dekownikom, którzy się wymigali od woja (także sobie)!
Przed wojną nie było zmiłuj!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://img512.imageshack.us/my.php?image=skanuj0001vx0.jpg">http://img512.imageshack.us/my.php?imag ... 001vx0.jpg</a><!-- m -->
Podpis na drugiej stronie fotografii głosi:
"Obóz letni P.W.
Ruda pod Skierniewicami
wyjazd do Spały
23. VI. 1933r"

Pozdr MJ
Odpowiedz
#2
Świetna fotka, dzięki za umieszczenie Wink :wypas:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#3
Rzeczywiscie , ma swoj klimat .
Oboz mogl byc w Rudzie ,ktora obecnie jest juz dzielnica Skierc. Bocznica jeszcze istnieje . prowadzila do Ladowni Lasow Panstwowych i Zakladow ,,RAWENT'' , lecz za brama tego ostatniego jest juz nieprzejezdna. Moj kolega - czlonek PSMK i pracujacy w szopie Skierniewice sugeruje jednak , ze miejsce gdzie oczekuja obozowicze PW to przystanek osobowy (po) Skierniewice - Rawka , lecz juz na Wiedence.
Odpowiedz
#4
Faktycznie, zdjęcie ma specyficzny i niepowtarzalny klimat. Trochę przypomina zdjęcia wojenne z obozów partyzanckich.

Ironrat

PS. Tak przy okazji OK, obiła Ci się może o uszy historia pojawianie się w 45 roku na czarnym rynku w Łodzi i okolicach penicyliny?
Odpowiedz
#5
Tak na goraco , bo malzonka wraca wlasnie z Bieszczadow . Dlaczego ja tu wtracam ??? Otoz wiem , ze chyba w 1946 albo wczesniej jej mama ,,zalatwiala'' penicylina wlasnie dla malzonki . Nie wiem czy ona sama bedzie znala szczegoly ?Byla dzieckiem . Przezyla w kazdym razie . Nie znam tez zrodla , ale - tak sadze - sporo ludzi wracalo z Zachodu i moze tym sposobem penicylina trafiala na nasz czarny rynek . Mogla tez byc ,,ciocia UNRRA'' ;-) .
Jak bede wiedzial cos wiecej , to dam znac .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości