Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Więzienie pół-otwarte w...
#31
stella napisał(a):I NIE MA, że w nagrodę da mu się - na mój, psiakrew, koszt - pobycik w luksusowym miejscu odosobnienia w lesie rekreacyjnym, 15 minut autobusikiem od Łodzi, z pijalką piwa 100 metrów dalej, z mnóstwem domów do okradzenia w pobliżu.


Toż to wewnętrzny paradoks, że niektórzy umyślnie popełniają przestępstwo by w więzieniu mieć lepsze warunki, niż sami są w stanie sobie zapewnić.

Państwo powinno wziąć się za politykę przeciwdziałania przestępczości, a nie budować kolejne, bo nie ma gdzie skazańców trzymać. System resocjalizacyjny też jest do luftu.

[ Dodano: 21 Maj 2007, 00:17 ]
stella napisał(a):Humanitaryzm jest piękny, dopóki nie dostanie się po ryju za nic, bo jakiemuś ptysiowi zechce się zawartości twoich kieszeni.


Dokładnie.

Zastanówmy się, czy jednak te półotwarte są potrzebne.

Rok temu z Ignacewa i półotwartego wyszło kilku młodych, po tym, jak zbłądzili. I szukali przyczyny, czemu tak się stało. Efekt był taki: groźby, pobicia,strach przed odebraniem telefonu, e-maila, wyjściem na dwór, do sklepu, szkoły. Historia skończyła się happy endem, ale po tym czasami kuleję i musiałem ulec wielu wyrzeczeniom. Jednostki, które powinny tym się zająć, nie spełniły swojego zadania. Oni dalej chodzą po ulicy, i co poniektórzy widzieli, dalej z ostrym narzędziem w plecaku się poruszam po dziś dzień. I co, jak znów będę musiał go użyć w obawie o siebie, to kto będzie się byczyć w historycznym lesie, napastnik, czy obrońca?

[ Dodano: 21 Maj 2007, 00:32 ]
archeo napisał(a):
Buc napisał(a):I miałeś w swojej oklicy policję i Straż Więzienną?
Jasne! I jaką frajdę z obserwowania zawodów milicji gdy któryś gołąbek nawiał! :wypas:

Ja takiej frajdy nie chcę mieć, wystarczy że mi psy na ulicy ujadają, kiedy chcę sobie na spokojnie w lesie odpocząć. A wycie syren mam w mieście, pod domem

[ Dodano: 21 Maj 2007, 00:48 ]
archeo napisał(a):Wyjątek nie stanowi reguły. Natomiast rodziny rzeczywiście mogą nawiedzać miejscowość, tyle tylko, że skoro skazani będą mogli widywać je kiedy zechcą, to ci odwiedzający nie będą się musieli chować po lasach, a dziewczyny nie będą grypsować pod murami.

Ale gdzieś dalej będą iść, na grzyby do lasu

archeo napisał(a):He! Uczciwi ty my jesteśmy dopóki ktoś nas nie złapie lub chociaż nie oskarży. Pokazywane w TV przypadki pana Kluski i innych dobitnie wskazują na różne możliwości znalezienia się po drugiej stronie muru.

To się też tyczy obrony koniecznej.

archeo napisał(a):
Buc napisał(a):Gałkówek nie jest odpowiednim miejscem na takie placówki.
Zawsze miejsce będzie nieodpowiednie. Gdziekolwiek byśmy nie próbowali zawsze miejscowi będą przeciwko. To raczej zjawisko powszechne i dotyczące różnych spraw od więzień, przez schroniska dla bezdomnych aż po obwodnicę w dolinie Rospudy. Zwykle przyjmuje się wtedy kryterium tzw. "dobra ogólnego". Jeśli nie Gałkówek to gdzie?
stella napisał(a):Wniosek mam taki - władze mają gdzieś las, jego zabytkowy charakter, okopy sprzed dziesiątków lat, rekreację, turystykę, ludzi. Ma być więzienie, bo wyrokowcy ważniejsi.

Wybór miejsca mówi także o poziomie wydających taką decyzję.
archeo napisał(a):Stella! Jeszcze chwila i zaproponujesz by ich publicznie piętnować.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień!
Drodzy adwersarze! Przykładem takiego wykolejeńca jest Otylia Jędrzejczak. Pewnie każdy z mieszkańców Gałkowa zgodził by się by nadać jej honorowe obywatelstwo, chętnie gościłby ją na obiedzie i wychwalał pod niebiosa, gdyby otworzyła szkołę pływania. A przecież dostała wyrok w zawiasach i to tylko daltego w zawiasach, że zabiła własnego brata, co uznano za dodatkowy wymiar kary.
Obywatelstwa bym jej nie nadał i doczekała się publicznej nagonki. Co nie zmienia faktu, że została łagodnie potraktowana.
archeo napisał(a):Ile można wymienić podobnych przypadków? Ilu ludzi na co dzień porządnych popełnia głupie błędy?
archeo napisał(a):
stella napisał(a):Humanitaryzm jest piękny, dopóki nie dostanie się po ryju za nic, bo jakiemuś ptysiowi zechce się zawartości twoich kieszeni.
Dostałem po ryju od grupki wyrostków na ul. Kopernika. Okazało się, że się pomylili i chodziło o kogoś innego. Mimo to nie chcę osadzać ich w kamieniołomach, bo gdy stamtąd by wyszli na pewno nie byli by lepsi.
W moim przypadku też się pomylili, ale miałem piekło zamiast sielanki. Wyszli, bo nie byli w kamieniołomie i to nic nie dało.


archeo napisał(a):Sądzę jednak, że izolowanie przestępców (z wyjątkiem najgroźniejszych) czy dalsze zaostrzenie prawa nie da spodziewanego rezultatu.
Nie da. Lepsza jest profilaktyka, niż leczenie.

archeo napisał(a):Odbiegamy od tematu. Choć więzienie może Gałkówek zmienić, to niekoniecznie wszystko musi się zmienić na gorsze. Na pewno ucierpi na tym obecny wizerunek miejscowości.

Odbiegliśmy znacznie. Ale zgodzisz się, że zamiast budować i osiedlać wyrzutki społeczeństwa lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na zapobieganie, niż dawanie schronienia takim ludziom.

Gałkówek bez wątpienia można lepiej wykorzystać. Pytanie tylko, dlaczego zapadają takie decyzje, nad jakimi dyskutujemy?

[ Dodano: 21 Maj 2007, 00:50 ]
Oprócz budowania kolejnych schronień, trzeba się zastanowić nad tym, co merytorycznewgo dają takie placówki.

Podzieliliśmy się na Archea i resztę, którzy patrzą mniej na to mniej optymistycznie.

Pozdrawiam

[ Dodano: 21 Maj 2007, 01:20 ]
I może dopiszę wreszcie coś w temacie:

Nie mam nic przeciwko, gdyby w ramach resocjalizacji, więźniowie w miejscu jednostki wojskowej pracowali przy renowacji tego kompleksu. I nie przy budowie więzienia, tylko poprawczaka. Na pewno ten las, okolica, klimat miałyby pozytywny wpływ na wychowanków tej placówki.

Sztuka dla sztuki, psia mać!
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz
#32
Niech sobie siedzą w jakimkolwiek lesie, ale nie w Gałkowie. Są plany wykrozystania go turystycznie, projekt Bitwy został już potężnie rozbudowany, gminy piszą wniosko do UE o forsę na muzeum, szlaki turystyczne, renowację cmentarzy i okopów itd. I po tylu staraniach ktoś beztrosko pakuje w środek tego wszystkiego ciupę. Jak już koniecznie musi być las z poziomkami, grzbkami i jagódkami dla bandziorstwa, to są lasy popoligonowe na Pomorzu, dawne Ośrodki Przysposobienia Społecznego w Bieszczadach, wreszcie nie wykorzystywane ośrodki wypoczynkowe rządu. Niech sobie tam reedukują więźniów, ale nie w NASZYM lesie bitewnym.
Otylia siedzieć nie poszła, więc jej pobyt w Gałkowie stoi pod znakiem zapytania. „Grzecznych” debiutantów w postaci Pęczaka, Matusewicza czy dr Mirosława G w półotwartych ciupach władza nie trzyma, bo mieliby możliwość „mataczenia”. Siedzą w normalnych pierdlach. Półotwarte są dla drobnicy w postaci złodziei, gwałcicieli, podpalaczy.
Mój brat stryjeczny zadebiutował wiele lat temu kradzieżami w szatni w szkole. Pierwszy wyrok odsiadywał właśnie w takim półotwartym ośrodku, bo przecież młody. Na przepustce obrobił kiosk. Trafił do drugiego łagodnego ośrodeczka. Wyszedł po roku za dobre sprawowanie i obrobił sklep. Teraz siedzi gdzieś w Polsce, nawet nie wiem za co, ale dostał 15 lat. Wątpię, żeby ćwierkanie gałkowskich ptaszków i smak leśnych malin nawróciły podobnych jemu. A w krzaki z dziewczynami będą chodzić, bo gdzie? Chyba że po sezonie letnim będą się wlamywać do domow letniskowych.
Odpowiedz
#33
Wiesz doskonale, że decyzja o budowaniu pierdla nie była z żadnymi władzami uzgadniana!
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz
#34
skoro to ma być więzienie półotwarte to zracji na stan techniczny, poleciłbym więzienie w Piotrkowie jest teraz na sprzedaz lub do wynajęcia
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#35
Powiedz to "Ministerstwu Sprawiedliwości". Przez duże ""
Odpowiedz
#36
Franiu napisał(a):Powiedz to "Ministerstwu Sprawiedliwości". Przez duże ""


Powinno być „ ” Smile

[ Dodano: 21 Maj 2007, 18:25 ]
stella napisał(a):zobaczymy, przynajmniej ministerstwo będzie musiało wyjaśnić powody lokalizacji. Sprawa jest w rękach posłów, niech działają.

To z zamkniętych bram forum. Może nie wszystko przesądzone. Choć ja czarno to widzę!

[ Dodano: 21 Maj 2007, 20:52 ]
Poważnie, może jakiś większy protest?
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz
#37
Tego wątku nie było jeszcze w dziale Galeria i Game Over. Wędruje Big Grin
Odpowiedz
#38
Buc napisał(a):Ale zgodzisz się, że zamiast budować i osiedlać wyrzutki społeczeństwa lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na zapobieganie, niż dawanie schronienia takim ludziom
Jak najbardziej. Całym sercem i obiema rękami podpisuję się pod tym.
Buc napisał(a):Nie mam nic przeciwko, gdyby w ramach resocjalizacji, więźniowie w miejscu jednostki wojskowej pracowali przy renowacji tego kompleksu. I nie przy budowie więzienia, tylko poprawczaka. Na pewno ten las, okolica, klimat miałyby pozytywny wpływ na wychowanków tej placówki.
Absolutnie praca i jeszcze raz praca to dobra droga dla skazanych. Oczywiście praca z sensem a nie dla wycieńczenia. Adaptacja, czy remont tej placówki na pewno byłby niezłym pomysłem. Choć zapewne innego zdania są firmy, które wygrają przetargi na realizację inwestycji :mrgreen:
stella napisał(a):Otylia siedzieć nie poszła, więc jej pobyt w Gałkowie stoi pod znakiem zapytania. „Grzecznych” debiutantów w postaci Pęczaka, Matusewicza czy dr Mirosława G w półotwartych ciupach władza nie trzyma, bo mieliby możliwość „mataczenia”. Siedzą w normalnych pierdlach. Półotwarte są dla drobnicy w postaci złodziei, gwałcicieli, podpalaczy.
Chyba sam nie czytałeś tego co napisałeś?
Otylia to oczywiście przykład potencjalnego pensjonariusza zakładu. Czyli człowieka jak każdy z nas, który przez chwilową bezmyślność trafił za kraty.
Złodzieje też mogą się załapać ale pozostali oczywiście nie. Po co wzbudzać niepotrzebne emocje?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#39
Franiu napisał(a):Tego wątku nie było jeszcze w dziale Galeria i Game Over. Wędruje Big Grin

Proponuje założyć nową kategorię ,,polemiki z archeem"

[ Dodano: 21 Maj 2007, 22:16 ]
archeo napisał(a):Otylia to oczywiście przykład potencjalnego pensjonariusza zakładu. Czyli człowieka jak każdy z nas, który przez chwilową bezmyślność trafił za kraty.
Złodzieje też mogą się załapać ale pozostali oczywiście nie. Po co wzbudzać niepotrzebne emocje?

Ale przyznasz, że złodzieje,gwałciciele i zabójcy nie popełnili takiego czynu nieumyślnie,bezwiednie,czy z głupoty.


Kończmy ten temat, chyba nic konstruktywnego nie stworzymy.

Pozdrawiam
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz
#40
Buc napisał(a):Ale przyznasz, że złodzieje,gwałciciele i zabójcy nie popełnili takiego czynu nieumyślnie,bezwiednie,czy z głupoty.
Z głupoty może, na pewno nie bezwiednie.
Polemizować możemy zawsze gdy tylko znajdę czas i będę rozumiał poruszany temat.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#41
Nie ma się co kłocić. Więzienie i tak będzie, ludzie będą źli i w ogóle to są jakieś żelazne jaja. Poradziliśmy sobie z drugą wojną, lustracją, ptasią grypą, sepsą to poradzimy sobie też z więzieniem Big Grin Nie takie niesprawiedliwości napotkamy jeszcze w życiu...


-----THE END OF WĄTEK-----
Odpowiedz
#42
Stella!
Dzisiaj w Faktach mówili o aresztowaniu "archeologa-amatora", czyli poszukiwacza. Kto wie czy nie spotkasz go jednak w Gałkowie?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#43
Słuchajcie podobny raban był w przypadku więzienia pół-otwartego w Helu-Borze.
Tak samo broniono projektu tym że tylko "spokojni" i zasłużeni więźniowie mogą tam przebywać ale na szczęście ktoś był na tyle przytomny i dzięki wspólnej akcji mieszkańców półwyspu udało się rozwiać widmo klęski turystyki w tym rejonie.
Powiem tak - jak chcecie kupować działki w tym rejonie to kupujcie bo ceny spadną w dół Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#44
jego miejsce jest w porządnej ciupie, a nie w ośrodku wczasowym w lesie.
Odpowiedz
#45
Czyżbyś pozostałych poszukiwaczy zamierzał także ścigać, czy też odbierasz nadzieję tylko złapanym? :lol:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości