Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pułk myśliwsko-przeciwpancerny
#1
Przeglądając literaturę związaną z przyczółkiem warecko-magnuszewskim, natrafiłem na dosyć ciekawą nazwę jednostek, mianowicie Gwardyjski Artyleryjski Pułk Myśliwsko-Przeciwpancerny.
Czy chodzi o oddziały dział samobieżnych?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
Raczej lotnicy wszak iły musiały mieć jakąś osłonę a z tego co pamiętam to na przełomie 1941/42 ZSRR dokonało reorganizacji swojej struktury wojskowej.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
Jagod racz zauważyć iż w nazwie jest człon Artyleryjski więc chodzi tu o jakieś działa.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Podaj mi z czego to ściągnąeś?
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, nazwa kundysowata jakaś, rosjanie nie używali w ogóle w oznaczeniach jednostek jak "przeciwpancerny" znaczy "protinkavoj" "myśliwski" to jedynie pasuje do jednostek lotniczych
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#5
Zresztą Gwardyjski był używany do stopnia dywizji armii czerwonej
Ew. do pułku lotnictwa
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#6
163 pułk artyleryjski myśliwsko - przeciwpancerny
45 gwardyjski pułk artyleryjski myśliwsko - przeciwpancerny
266 gwardyjski artyleryjski pułk myśliwsko - przeciwpancerny

W wielu pozycjach pojawia się takie określenie. Jednostki brały udział w walkach w okolicach Warszawy w roku 1944.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
gunship napisał(a):Jagod racz zauważyć iż w nazwie jest człon Artyleryjski więc chodzi tu o jakieś działa.
Fucktycznie! Nie zwróciłem uwagi! Przepraszam! Tak sobie na szybko myślę, że może to być pułk niszczycieli czołgów tylko ktoś np mógł źle przetłumaczyć lub przetłumaczyć dosłownie z rosyjskiego na polski.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
To zapewne pułk dział pancernych, zwierobojów, SU-85 i SU-100, na podwoziu T-34 zresztą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości