Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lodz Hala targowa - zdjęcia Waltera Geneweina
#1
Znalazłem kiedyś w internecie ok 30 zdjęć słynnego Waltera Geneweina, mi fotografie Hali Targowej i jedno z aukcji ebay z 1902 r.


Załączone pliki Miniatury
           
witek
Odpowiedz
#2
Witku ,
w ktorym to miejscu ? Zielony Rynek ? Nie kojarze !
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Tak mi się wydaje że to "zielony rynek".
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Snufkin dawaj wszystkie 30 na forum, świetna sprawa :wypas:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#5
Pojęcia zielonego nie mam, gdzie można zlokalizować taką budowle, z całą pewnością mieściła się ona na terenie getta i na stwierdzeniu tego faktu moja wiedza się kończy. A grzebałem trochę w internecie i w moich starych papierzyskach, nie znalazłem nic treściwego w tej sprawie.

Co do drugiej kwestii, mam furę zdjęć swoich, udostępnionych przez familię i „kradzionych” z internetu, które chętnie bym udostępnił, z całą pewnością je wystawię, tylko chce to zrobić z głową i w cyklach. Zapewniam, że zdjęcia Waltera Geneweina wystawię jako pierwsze.

pozdrawiam
witek
Odpowiedz
#6
Owa budowla to hala Tanfaniego,nie istniejaca juz niestety.Zostala wyburzona tuz po wojnie jak zreszta wiele innych budynkow na terenie starego rewiru zydowskiego.Hala ta miescila sie na ulicy bazarowej przy zbiegu z lutomierska.Genewein zrobil tam jeszcze wiecej zdjec.A to zdjecie na tej starej pocztowce jest autorstwa samego Wilkoszewskiego,zrobil je w ostatnich latach XIX wieku.Ta pocztowka to prawdziwy rarytas wsrod pocztowek,bardzo rzadka.Chcialbym posiadac chociaz jej reprint w swoich zbiorach.

Pozdrawiam.

Piotr
such a long long time ago
Odpowiedz
#7
Witam


Nie wiem gdzie to wrzucic wiec postanowilem tutaj:

Zrobilem mini galerie dawnych zdjec i pocztowek Łodzi znalezionych w necie i na aukcjach:

oto link:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://picasaweb.google.com/SzubertMichal/DAWNALODZINIETYLKO">http://picasaweb.google.com/SzubertMich ... ZINIETYLKO</a><!-- m -->


Pozdrawiam MIQ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości