Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
30 Pulk Strzelcow Kaniowskich - dzieje.
#1
Warto poznac dzieje tego pulku kiedys zwanego ,,lowickim'' - ale w pdf :

:arrow: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.domagala.esd.com.pl/30psk.pdf">http://www.domagala.esd.com.pl/30psk.pdf</a><!-- m -->

Nie tak slynny jak 28 pSK ale nasz i az sie prosi o forme broszurowa .
Odpowiedz
#2
30pSK tylko początek swych dziejów wiąże z Łowiczem, zdecydowana większość to ... Warszawa. Owszem wchodził w skład 10DP, popularnie zwanej łódzką ...

Książka bardzo ciekawa - polecam. Za jakieś 30 zeta jest w księgarniach.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#3
kupilem sobie ksiazke dzieje kaniowszczykow i naprawde bardzo fajna jedyne co mnie zmartwilo to jakosc zdjec na końcu no ale co tamBig Grin
Odpowiedz
#4
Ten PDF to własnie ta książka, wygląda na to że autor ją udośtępnił za friko (domena pokrywa się z nazwiskiem)
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#5
moj dziadek walczyl w kaniowskim :-D mam foty
Odpowiedz
#6
Obert prośba o skany fotek w dużej rozdziałce na maila Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#7
dobra tylko musze gdzies pozyczyc skaner
Odpowiedz
#8
Sprawa jest trochę dziwna.
Mam pierwsze wydanie książki i widzę pewne różnice. Dotyczą one głównie autorów. Dziwnym zbiegiem okoliczności zniknął Wacław Godzemba-Wysocki. Inny jest już wydawca, zdjęcia pochodzą już ze zbiorów tylko pana Domagały, a nie jak w wydaniu pierwszym obu panów, choć ja dostrzegam tylko jedną różnicę w zdjęciach. Oczywiści nie ma zdjęcia pana... - tak zgadliście - Godzemba-Wysockiego. Choć jego nazwisko jest. Tylko nad dwoma nazwiskami zdjęcie pana Domagały.
Oczywiście prawa autorskie należą do pana Domagały, choć w pierwszym wydaniu miał je wspólnie z panem Wysockim.
Spójrzcie także na pisownię. Wygląda to tak jak ktoś by zeskanował książkę OCR-em i wrzucił w net. Być może ktoś chciał poróżnić autorów, a może jest jeszcze inaczej.
W każdym bądź razie sprawa daje sporo do myślenia.
Odpowiedz
#9
Przeczytałem ta pozycję i brakuje mi trochę informacji na temat II Korpusu Polskiego na Wschodzie. Przecież jest obszerna pozycja dotycząca Polskich Korpusów na Wschodzie. Ponadto zastanawiam się czy Iwaszkiewicz nie wspomina o żołnierzach z tego pułku, bo mój kolega pisze prace magisterska dotyczącą 28 Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich. On może mieć jakieś ciekawe informacje na tema tego pułku. Bo przecież rodowód jest ten sam. Nie wiem czy w Katedrze Polski Najnowszej u prof. W. Kozłowskiego nie powstała praca magisterska dotycząca 30 pp. Sam prof. dość dużo pisał o dowódcach DOK IV.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości