Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zduńska Wola-Zieleńcice
#1
Ostatnio w internecie natrafilem na ciekawa informacje ze podobno w Zieleńcicach (taka wiocha niedaleko mnie jak ktos niewie co to Tongue ) mialy miejsce walki podczas I wś i odrazu fakt skojarzylem z cmentarzem armi niemieckiej , autro-wegierskiej i chyba pruskiej ale moze cos zle pamietam bo dawno tam nie bylem ktory znajduje sie w Zduńskiej Woli a dokladniej w lesie paprockim . Moze ktos ma troche wiecej info na temat tej bitwy i tego cmentarza ? Skad on tam sie wzial ? I walka i cmentarz jest z listopada tego samego roku wiec moze miec cos wspolnego a biorac pod uwage duza odleglosc miedzy nimi cos mi tu nie pasi Big Grin Jak ktos cos wie to pisac bo jestem glodny wiedzy Big Grin
Odpowiedz
#2
niemieckiej i pruskiej ? :-( Nie wiem czy to co nazwywasz Lasem Paprockim to las w okolicy Holendrów Paprockich, ale jeśli tak to jest tam cmentarz luterański i nie widziałem na nim zadnych kwater z I wojny.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości