Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare książki i czasopisma a muzeum
#1
Posiadam parę dość starych książek, które w zasadzie jedynie mi zawadzają ze względu na swoje gabaryty, a pożytku raczej z nich mieć nie będę.
Na ten przykład oprawione roczniki "Kurjera" "Na szerokim świecie" z końca lat 20-tych i początku 30-tych, które to przez lata podpierały szafę-kuternogę na strychu. Jako całość w złym stanie, w szczególności okładka i pierwsze strony, ale jako że jest to niejako zbiór kolejnych numerów, w ostateczności można [chyba] wyjąć ze środka pojedyncze numery a te w gorszym stanie wywalić do makulatury. Czy jest sens w ogóle targać coś takiego do muzeum, czy lepiej do pierwszego z brzegu pojemnika na makulaturę ?

Druga sprawa to stara książka mająca blisko 300 lat na karku. Jest to pamiątka rodzinna - z wpisaną długopisem dedykacją [niestety nie wiem od i dla kogo]. "Biorą" ją już jakieś korniki, w szczególności okładkę, na jej profesjonalne oczyszczenie i odnowienie mnie nie stać i co za tym idzie, najchętniej oddałbym gdzieś, gdzie szlag jej nie trafi. Czy jakieś muzeum tudzież inna instytucja mogłaby być zainteresowana czymś takim (książka o tematyce religijnej) ?
Odpowiedz
#2
Z książką możesz spróbować w Muzeum Archidiecezjalnym w Łodzi .Poniżej podaje link do strony muzeum z adresem:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://archidiecezja.lodz.pl/muzeum/kontakt.htm">http://archidiecezja.lodz.pl/muzeum/kontakt.htm</a><!-- m -->
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości