Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nieśmiertelnik I woj
#1
jak w temacie jest to carski nieśmiertelni znaleźony na północ od Brzezin prawdopodobnie oznacza
1 bateria
2dywizjon artylerii hałbic (lub moździerzy)
numer zołnierza 227

zwrućcie uwage że blacha była wybijana w większości fabrycznie a dopiero w jednostce dobijano takie szczegóły jak pododdział (w tym przypadku numer baterii i numer żołnierza)

chciałem zamieścić go w dziale nieśmiertelniki ale dostęp tam ma tylko wybrana grupa osób i to uważam za błąd jeżeli boicie się bałaganu to usuwajcie tematy niezwiązane z tym forum za chwile wrzuce rewers

[ Dodano: 2 Czerwiec 2007, 11:09 ]
i ja obiecałem rewers


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
fajny jest :-D witaj michalku na FORUM
Odpowiedz
#3
A JA ZNALAZŁEM W TEJ SAMEJ OKOLICY TAKIE COŚ PLUS 60 PESTEK POLSKICH OD MAUZERA
Odpowiedz
#4
Możesz podać, co napisano na nieśmiertelniku. Zdjęcie jest niestety nieczytelne.

Ironrat
Odpowiedz
#5
Wybijano dlatego bo wtedy żołnierz już wiedział do jakiej jednostki idzie bo po drodze mogły być małe roszady
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#6
tak gwoli ścisłości to sama nazwa "niesmiertelnik" nie jest za bardzo trafna dla tych przedmiotów,ponieważ nie mozna było za ich pomocą zidentyfikować konkretnego żołnierza, bardziej prawidłowa nazwa to licznyj znak
i z tego co się orientuję (bardzo krótko siedze w temacie Smile ) to słuzyły one raczej do oceny stanu osobowego w koszarach
jesli się mylę to prosze sprostować
pochwalcie się swoimi licznymi z woj łoxdzkiego :wypas:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości