Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gdzie to?
#1
Nie rozpoznaje gdzie tomiejsce, jest juz kilka teorii, nie mówię jakich by nie sugerować

[ Dodano: 18 Czerwiec 2007, 22:43 ]
Zdjęnie jest mi obce ale mam wątpliowści


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Nie jest to przypadkiem piotrkowska i przecinająca ja ulica Nawrot???Widok w stronę placu wolności.Tam na rogu piotrkowskiej z nawrot jest apteka.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#3
Fotka Hugo Jeagera z albumu "Soldaten des Fuhrers im Felde" wydanego na początku 1940 roku. Mi się zawsze ten kadr kojarzy ze skrzyżowaniem obecnych ulic Narutowicza i Kilińskiego, a sama fota zrobiona z balkonu hotelu "Polonia". Ta kamiennica która widać już chyba nie istnieje (teraz stoi tam hotel "centrum"). Widok w stronę pietryny. Taki mam pomysł na to foto Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#4
też mam takie wrażenie. Na samym horyzoncie widać chyba wieżyczkę pałacu na rogu Zielonej i Kościuszki. Ogromniasta kamienica na rogu Kilińskiego i Narutowicza stała chyba do końcowych lat 50-tych
Odpowiedz
#5
Zgadzam się za Stellą i Bolasem
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#6
Czyli moja pierwsza wersja która pomyślałem była trafna na forum łódzkich bunkrowców,ale Dzielna róg kilińskiego.jeszcze ma potwierdzenie, ktoś mi stawia piwo
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#7
Potwierdzam.To zdjecie z cala pewnoscia przedstawia skrzyzowanie ulic kilinskiego i narutowicza.Nie ma co do tego zadnych watpliwosci.Ta kamienica narozna zostala wyburzona w latach 60-tych.Jest widoczna jeszcze na pocztowkach z tego okresu.
such a long long time ago
Odpowiedz
#8
Dzis tam jechałem 2 kamienica za polonią, i tylko nie policzyłem z którego piętra to było robione
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#9
Jak dla mnie to pierwsze piętro - balkon. Tak wydaje się z perspektywy kolejnych budynków, na drugie za nisko.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#10
Dokładnie tak jak myślisz,
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#11
Moim zdaniem zdjecie jest zrobione z drugiego pietra.Zwroccie uwage ze w naroznej kamienicy balkony na drugim pietrze sa prawie w jednej linii,na rowni z robiacym zdjecie.Widac to dokladnie.Balkony na pierwszym pietrze ogladamy od gory.
such a long long time ago
Odpowiedz
#12
Spórz na perspektywę, 90% jak nie wiecej że to pierwsze piętro ...
Zwłaszcza że "parter" w tym hotelu jest bardzo wysokim hall'em Smile
Domalowałem parę linii pomocniczych - jak dla mnie idealnie się pokrywa widok z miejsca zrobienia foty z kolejnymi balkonikami na 1-ym pietrze ...
[Obrazek: tzagadka789ps7.jpg]
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#13
Jako fotograf ( z papieramy :-D ) dokladam - Kolego Bolas - kolejne 9% . Mamy wiec 99% . Ten 1% to na ewentualny margines bledu . Pozwolmy sobie na taki komfort . Pochwalam logike myslenia i ten ,,kreskowy dowod'' ! :wypas: Cogito Ergo Sum ! - nawet w sezonie korniszonow !

Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
Niepotrzebne te rysunki i te ''papiery'' fotografa,pare dni tamtedy przechodzilem.Wystarczy spojrzec na te kamienice,z ktorej robiono to zdjecie,zeby miec 100% pewnosci ze to zdjecie zrobiono z pierwszego pietra budynku za hotelem Polonia.

Pozdrawiam!
such a long long time ago
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości