Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łuski prośba o identyfikacje.
#1
1)Łuska mała od czego i co to za bicia 42 domyślam sie iż rok produkcji.Jest wyższa od standardowej mauserowskiej co widać na zdjęciu(63 mm wysokość ,średnica standardowa jak od mausera)

2)Większy kaliber:Od czego i co to za bicia.(Rok produkcji 1942)(średnica 55 mm wysokość:35 cm)

Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam Smile


Załączone pliki Miniatury
                   
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#2
Jeśli dobrze pamietam, to L.C. 1942 to byłaby łuska od "ślepaka" oryginalnie wypełniona kordytem. Co do tej większej, poprosiłbym o poprawne podanie wymiarów i ewentualnie podanie wszystkich bić, które są troszkę nieczytelne. Na razie widzę oznaczenie partii, czyli jest to łuska anglosaska.
Ironrat
Odpowiedz
#3
No dobra ale ślepak był wyższy od standardowego ?Wymiary są pełne(mierzone).Bicia z tej dużej jakie mi sie udało odczytać:

1942 cf
322
plot
no 12 g/n
0 42
p&s
1801
i jeszcze z boku:k 8 -71 b
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#4
Oj, te wymiary są jednak niepoprawne.

Producent, to Proctor and Schwartz. Made in USA.

Czy napewno jest tam PLOT. Chyba raczej LOT.

Ironrat
Odpowiedz
#5
Wymiary mierzone bynajmniej nie linijka wiadomo że mogłem się pomylić o jakieś 2 mm Smile
Usa powiadasz a to ciekawe myślałem ze to niemiec tylko waffenmatów brakowało SmileSprawa sie w sumie wyjaśniła jeśli chodzi o ta dużą najprawdopodobniej pochodzi od angielskiej 2-funtówki -> <!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Armata_2-funtowa">http://pl.wikipedia.org/wiki/Armata_2-funtowa</a><!-- m --> a to ciekawe bo znaleziona w okolicy Łodzi ;] Natomiast nadal nie wiem co z pozycją numer jeden i co to za bicia L C : /
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#6
Jakie ślepaki?Toż to najzwyklejsza łuska od Springfielda. 7,62x 63

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.luski.poszukiwania.pl/index.php?action=luski&top=usa&pokaz=usa5">http://www.luski.poszukiwania.pl/index. ... pokaz=usa5</a><!-- m -->
Odpowiedz
#7
KaDe,
przeczytaj to co naisałeś. Czy przypadkiem nie pomyliły Ci się gdzieś mm z cm? Poza tym wolę, kiedy podaje się kaliber, a nie średnicę, ponieważ niektórzy podają średnicę podstawy łuski, a nie jej szyjki.

Kropi,
czy ja gdzieś napisałem, że to Mauser? Spotkałem się kiedyś w literaturze ze ślepymi nabojami z takimi oznaczeniami.
Ironrat
Odpowiedz
#8
Ironat masz racje ze względu na poźną porę i przemęczenie pomyliłem się ta duża łuska ma 35 cm wysokości.Pozdrawiam i dzięki za pomoc. :padam:



Kropi dzięki za zidentyfikowanie łuski kolejna niespodzianka heh.Pozdrawiam
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#9
Witam

Jeśli chodziz o małą łuskę to amerykańska łuska .30 cala. LC to nazwa arsenału - Lake City Arsenal, zaś reszta to rok produkcji jak KADE słusznie stwierdził. Stosowane powszechnie do karabinów i karabinków springfielda, w M1 Garand lub w RKM BAR M1918.

Co do zaś drugiej to faktycznie jest łuska od armatki dwufuntowej, stosowanej przez wojska brytyjskie, kanadyjskie, amerykańskie i jak łatwo się domyśleć radzieckie (w ramach dostaw sojuszniczych z okresu II wojny).

Co do sygnatur to na chwilę obecną trudno mi jest cokolwiek powiedzieć - to w końcu orient na naszych terenach i sam posiadam tylko sztukę :mrgreen:

A tu foto paczuszki amo amerykańskiego :-D z mojej kolekcji:
[Obrazek: paczsprvp0.jpg]

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#10
Dzięki Sturmvogel za dodatkowe informacje.Ładna ta twoja paczuszka hehehe :mrgreen:
No tak orient jak by nie patrzeć ale w końcu coś innego a nie tylko te mosiny i masuery ;D
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#11
Hehe, ano ładna. Pare lat już człowiek się tym para - z paru okazji się skorzystało :mrgreen: hehehe

Jest to ciekawostka - z amerykanów mam tą, do colta .45 cala, i jeszcze paczkę ślepych półcalowych do browninga.

A tu foto:
[Obrazek: coltpackkz0.jpg]

[Obrazek: bmgpackis2.jpg]

Pozdrawiam
Sturmvogel

PS dla wszelakiej maści osób życzliwych: WSZYSTKIE PRZEDMIOTY Z MOJEJ KOLEKCJI SĄ POZBAWIONE CECH AMUNICJI BOJOWEJ (stwierdzono po kontroli fachowców z KW Policji w Łodzi)
Odpowiedz
#12
Tak OT.
Czy Ty i sturmvogel na allegro to ta sama osoba?

Ironrat
Odpowiedz
#13
A i owszem, a dlaczego kolega pyta??
Odpowiedz
#14
Widziałem, iż walczyłeś na A. o PzB 41. Byłem ciekaw, czy wygrałeś i jak wygląda na zbliżeniach sam pocisk. Przypominał mi bardzo na zdjęciach z Allegro amunicję stosowaną w samolotach naszych Sił Powietrznych (23 mm). Po prostu ciekawość.

Ironrat
Odpowiedz
#15
Hej.

Tak się składa że niestety nie wygrałem tej aukcji. Cena minimalna była w granicach 450 zł, także zwyczajnie nie było mnie stać.
Ale gdzieś posiadam schematy tej amunicji - może one w czymś pomogą??

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości