Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mirosławice - Legenda?
#1
Odnośnie tej właśnie miejscowości, czyli Mirosławic istnieje legenda dotycząca I wojny światowej. Czy ktoś z forumowiczów cos na ten temat wie?
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#2
mam w tych okolicach rodzine ale pierwszy raz słysze;]
Odpowiedz
#3
Mnie "zapodał" tą informację kolega którego małżowina pochodzi własnie z Mirosławic. Mowa była o żołnierzu który wiózł żołd dla swoich wojaków. Żołnierz zginął, żołd podobno został ukryty. Wiadomości jak widać szczątkowe i wiele jest takich historyjek. Ale zastanowiło mnie jeszcze jedno, otóz podobno wiele osób przyjeżdżało tam tego szukać. A to by wskazywało, że taka legenda istnieje. Dlatego chciałem dowiedzieć sie czegos wiecej.
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#4
Poszukaj na google pewnie znajdziesz dokładną lokalizacje :lol: :mrgreen:
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#5
:wypas: tia... ale prawda jest taka, że w każdej legendzie znajdzie się jakiś % prawdy. Czasami b. niewielki. Akurat w tym wypadku interesuje mnie sama treść legendy, jeśli taka istnieje a nie miejsce (z Google :lol: ). Choć nie pogardziłbym jakimś małym "skarbikiem" :hooray:
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#6
Fakt faktem część z tej opowieści może być prawdą. Sam znam pewną legendę - epizod z wrześniowych walk dotyczący ukrytych pieniędzy i dokumentów pewnego pułku. Początkowo tematu nie brałem pod uwagę, ale co się okazało po wojnie Urząd Bezpieczeństwa interesował się żywo owym rejonem więc może... ?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
monetki carskie to fakt sie trafiaja w miro na gorce ale zeby to skarb był;p ja jzu z 3-4 takie historyjki słyszałem;p
pozdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości