Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyposarzenie początkującego
#1
Mam pytanie ponieważ jestem początkującym pytam:
-co powino znaleźć sie w posiadaniu początkującego? [chodzi mi o sprzęt]
-Jakie rady dali byście początkującemu?
#2
heh a w czym jesteś początkujący? Bo tu się różni ludzie spotykają od koapczach i łążących po bunktach zaczynając na kolekcjonerach pocztówek i przedwojennych dmuchanych materaców kończąc!
Pozdr MJ
#3
Jeśli eksplorator to :
1)Wykrywacz (taki który ściąga fanty na 10 metrów co najmniej (z magnesem neodymowym)
2)Coś do kopania (wskazana saperka) no chyba ze lubisz paradować ze szpadlem i kopać ziemianki.Ewentualnie kolega bez sprzętu (tzw:kopacz)
3)Dużo materiałów(Mapki ,książki itp).Najlepiej sztabowe mapy oraz opisy co dokładnie się znajduję.
4)Strój:Koniecznie moro.Sprawi iż staniesz sie niewidzialny dla zwykłego śmiertelnika Smile
5)Mocna głowa (przydaje sie na rożnych spotkaniach) Smile
6)Szybkie nogi (też się mogą przydać) :lol:
7)Wyrozumiała kobieta która zrobi ci kanapki na drogę i nie będzie wrzeszczała jak znikniesz z domu na tydzień w celu sprawdzenia ''miejscówki''
8)Nasze Forum :lol:

To taki skrócony opis.Resztę dowiesz się kiedy już wejdziesz w ten tajemniczy krąg ; D :baby:
Jak Feniks z popiołów......
#4
Do tego co napisał KaDe, dodałbym jeszcze:
Jeśli preferujesz amerykański styl poszukiwań to:
1. Wypasiony samochód terenowy z napędem nawet na koło zapasowe - do poszukiwań monet na plaży.
2. Taki mały wykrywacz ręczny za stówę w kształcie zapalarki do gazu, służący do precyzyjnego namierzania celu.
3. Trzecią rekę do noszenia w/w wykrywki.
4. Wodery do poszukiwań rzecznych.
5. Butle, kombinezon, płetewki do poszukiwań w miejscach głębszych.
6. GPS - żeby się nie zgubić w terenie
7. Wiadro baterii do tych wszystkich gadżetów.

Jesli preferujesz rosyjski styl poszukiwań to:
1. Koparka

Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
#5
Jeżeli jesteś strychowcem/ stodołowcem/ Piwnicowcem/ Szopowcem no to ubranie z dużą ilością pojemnych kieszeni na butelki z napojem % plus wcześniej wspomniany mocny łeb+ dobra gadka (znajomość tematów co to starsi ludzie lubią na nie rozmawiać)
#6
A mam jeszcze jedno pytanie jak kopać ?? i ile wam to zajmuje np kopanie doła 50 cm o średnicy 30 cm
#7
5 minut strachu :lol: Sorry ale to chyba zależy od własnych predyspozycji :lol: Od czynników takich jak:jakie jest podłoże, jaki fant wyciągasz,jak dokładny masz wykrywacz,jaki wielki masz biceps.Ze stoperem nikt chyba nie mierzył :lol: :lol: :lol:
Jak Feniks z popiołów......
#8
ale chodzi mi o taki rzeczy jak np wykopywanie nie wypału to jak o robi na początku ostrożnie a potem jak??
#9
a walisz saperka zeby odzyskac zapalnik :cenzura: :cenzura: NIGDY ALE TO NIGDY NIE WYKOPUJ NIEWYPALOW chyba ze chcesz wrocic do domu w postaci pylu kosmicznego
#10
Aha i słownik ortograficzny

[ Dodano: 14 Lipiec 2007, 09:36 ]
Jest bardzo ale to bardzo niezbędny
No i przydałby sie dowód osobisty żeby organy władzy wiedziały kogo złapały i kogo ukarać za zniszczenie np.ściółki leśnej, albo drogi przeciwpożarowej nie mówię już o posiadaniu amunicji i materiałów wybuchowych.

[ Dodano: 14 Lipiec 2007, 09:43 ]
Ew.zidentyfikować twoje szczątki :-D .Dlatego zainwestuj w nieśmiertelnik,jedna część na szyji a drugę wsznuruj sobie w but.Rozbrajania pancerfaustów metodą oddzielania głowicy od rury za pomocą kinetyczno - impulsowego stykania z nabliższym drzewem też nie polecam :-D
[Obrazek: belka.png]
#11
No właśnie, żeby ktoś tu przypadkiem nie powiedział, że łodziacy popierają zabawę z zardzewiałą śmiercią. Zasada jest prosta, nie wiesz na co natrafiłes - nie wykopuj, wiesz, że trafiłes na niewypał - powiadom odpowiednie organa!!! Żeby bawić się w militarkę, trzeba mieć naprawdę niezłą wiedzę. Ja jej nie mam wiec kopie monety. Nie fascynuj się zdjęciami wykopków różnych pocisków itp. Przeważnie robią to ludzie którzy naprawdę się na tym znają. Jeśli militarka tak bardzo cię interesuje to proponuję pochodzić z prawdziwym fachowcem.
Życzę Ci posiadania wszystkich członków do późnej starości.
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
#12
Dobra widzę że temat zrobił się dość rozrywkowy.Mam nadzieje ze posłuchasz rad które tutaj otrzymałeś i nie będziesz kopal rozrywek!!!!!!!!!!!!!(sic).To nie są zabawki które możesz postawić na półce!!!Zamykam temat.
Jak Feniks z popiołów......


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości