Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon Brus - Poszukiwania podczas zlotu
#1
Wczoraj zakończyliśmy prace poszukiwawcze rozpoczęte podczas zlotu na terenie poligonu.
3 maja pod okiem Dr.No w strugach deszczu poszukiwania prowadziło jeszcze kilku naszych kolegów którzy chcieli przejść do końca szkolenie i otrzymać certyfikaty z Katedry Bronioznawstwa Instytutu Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego.
W dniu wczorajszym 4 maja na Brusie stawiło sie jeszcze 8 osób , w tym Bombel który wykorzystywał do poszukiwań metody niekonwencjonalne -czyli różdżki
Poszukiwania przeciągnęły się do godziny 20 .
No zakończenie zjedliśmy jeszcze po kiełbasce zlotowej i do domu rozgonił nas wieczorny deszczyk ;-)
Na tym zakończyliśmy poszukiwania terenowe na Brusie na podstawie zezwolenia uzyskanego przez stowarzyszenie od zarządcy terenu i WKZ-tu.
Archeolodzy domierzyli i zabezpieczyli interesujące ich artefakty , Porządek został przywrócony (KTOŚ DOŁKÓW NIE ZAKOPAŁ!!!), śmieci zabrane.

Archeolodzy z instytutu będą tam jeszcze prowadzić badania w czerwcu i jeśli są chętni do wolontariatu podczas tych wykopalisk mogą się kontaktować w sprawie swojego udziału z naszym forumowym archeo: Dr.No
#2
Mogą być i różdżki byle były wyniki. Zapraszam na Brus Smile
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
#3
przyznajcie się co wykopaliście
na zbiorniki z gazem nie trafiliście jak rozumiem jak i na sławną bombę lotniczą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
#4
Generalnie znaleziska możesz już zobaczyć na fotkach ze zlotu .
Katedra Bronioznawstwa zamieściła je na swoim profilu Facebooka , ja powoli dodaje do chomika : restybis
#5
Osoby z SEH Grupa Łódź, które chcą wziąć udział w badaniach archeo na Brusie proszone są o kontakt na <!-- e --><a href="mailto:bronioznawstwo@gmail.com">bronioznawstwo@gmail.com</a><!-- e --> z podaniem danych kto kiedy może i co chce robić. Wykopaliska za niedługo i muszę zająć się logistyką. Zapraszam Wszystkich tylko trzeba się poukładać Smile
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
#6
Podejrzewam że najwięcej chętnych możesz mieć w weekendy bo ludzie pracują lub sie ucząSmile
Na kilka osób myślę że możesz liczyć jak wrócimy z wykopalisk od Radka z zamku Jungingena Wink
czyli na początku czerwca.
No i jeszcze pytanko:
Przy braku lub małej ilości chętnych zrzeszonych w stowarzyszeniu czy jest możliwość aby w badaniach wzięli udział zwykli forumowicze nie zrzeszeni w Grupie Łódź?
Pytam o to bo kilka osób z poza stowarzyszenia byłoby zainteresowanych udziałem :mrgreen:
zwłaszcza że twój wpis jest na forum ogólnodostępnym
#7
Ja również byłbym chętny, nie tyle co w wykopkach co obserwacji chyba że pomimo mojego wieku będę mógł jakoś pomóc.
#8
Rozpoczęcie badań na Brusie przesunęło się na 01.06. Myślę, że przydałoby się stworzenie jakiejś listy chętnych i terminów wtedy będziemy się mogli umawiać na konkretne dni. W przypadku większej ilości chętnych i chęci wśród studentów rozważam prace także w soboty, a więc będzie można uczestniczyć w regularnych wykopaliskach. Udział mogą brać wszyscy, ale przydałaby się jakaś rekomendacja od SEH dla formalności Smile
P.S. resty - przepraszam ale nie mogłem gadać. Odezwę się.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
#9
Ja ze swej strony (jak zapewne większość)mogę deklarować swój udział tylko w dni wolne jak sobota czy niedziela .
Coś więcej mogę sie umawiać po powrocie z Ełku.
#10
Przepraszam że pisze to na forum ale ani na maila ani prywatnej wiadomości do Dr No nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.Więc moje pytanie jest takie czy mógłbym pomagać w wykopaliskach albo chociaż oglądać ich przebieg ?
#11
Ponieważ ten temat dotyczył poszukiwań podczas zlotu na pozwolenie WKZ dla stowarzyszenia , a następne badania będą prowadzone przez Katedrę Bronioznawstwa proponuje zamknąć ten temat .
Otwieram nowy w dziale Aktualności z regionu i osoby chętne do pomocy z poza stowarzyszenia proszone są o dokonywanie wpisów w tamtym temacie

Prośba do moderatorów tego działu o zmkniecie tematu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości