Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za szczypce?
#1
Niedawno wpadło w moje ręce coś takiego.

[Obrazek: dsc00129mf7.th.jpg]

Ten przedmiot został wydobyty w miejscu gdzie stała przedwojenna willa.
Do czego to mogło służyć? Czy to coś medycznego?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
Do wkładania kostek lodu do kieliszków? :-D A może do przegarniania w piecu?
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
Odpowiedz
#3
Vaderian chyba trafił. Kiedyś widziałem podobne w ten sposób wykorzystywane.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#4
Moim skromnym zdaniem sa to szczypce do odcinania lub/i wyjmowania knota swiecowego czy kandelabrowego .Stad to okopcenie .
Odpowiedz
#5
tymi szczypcami nie da się niczego obciąć.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#6
Zgadza sie :yes: , bo one sa skrocone o pare mm. Byly widocznie uzywane w iinym charakterze .
Odpowiedz
#7
Panowie to są szczypce do przenoszenia próbówek tam gdzie jest to półkoliste wsadzało się próbówkę Pozdrawiam
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#8
A wiesz Grandi , chyba masz racje . Ja nigdy za chemia nie przepadalem ( chyba ,ze ,,1410'' :wypas: w stanie wojennym ) i nawet o tym nie pomyslalem . Moze szczypce do przycinania knotow byly podobne ?
Mam to na uwadze i szukam po galeriach muzeow regionalnych . Jak znajde fotke - dam linka .

Pozdrawiam.

dodane :

Wklejam na potwierdzenie , ze nie mialem racji. Grandi zwracam ,,humor'' - jak mawial moj stary belfer. Tu mamy tzw. ,,objasniacze'' do swiec.

:arrow: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.krainaswiec.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=69&Itemid=64">http://www.krainaswiec.pl/index.php?opt ... &Itemid=64</a><!-- m -->

Przyznacie ,ze ksztaltem zblizone do szczy[ie zaprezentowanych powyzej .
Odpowiedz
#9
jakby to powiedzieć...podobne jak do każdych innych nożyczek :mrgreen:
ale fakt, że ładne (nie widziałem objaśniaczy w takiej formie -dystyngowanej- tylko przypominające mniejsze odmiany jednoczęściowych nożyc sprężynowych),
Uchwyt do probówek! Sam używałem podobnych a nie skojarzyłem :axe:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości