Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szabla wz 21|22
#1
Witam!!Co myslicie o tej szabli??Orginal , jezeli nie co budzi wasze watpliwosci??


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#2
Jeżeli jest oryginalna to oprzyj ją w pozycji pionowej o podłogę i oprzyj się o nią, szabla powinna się wygiąć, a po ustąpieniu nacisku powinna wrócić do pierwotnego kształtu, jeżeli się złamie to jest to podróbka.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
pierwszy raz slysze o takim tescieSmileJak narazie jeszcze nie jest moja - dysponuje tylko zdjeciami.Budzi cos Twoja watpliwosc?
Odpowiedz
#4
wydaje mi sie on troche malowiarygodny - jezeli glownia jest dobrze zrobiona to zachowuje sie i ma parametry jak orginal.Takie jest moje zdanie
Odpowiedz
#5
Jeżeli ma być to wersja bojowa to z całą pewnością taki eksperyment przetrzyma! W zasadzie każda szabla bojowa kuta musi wytrzymać taki eksperyment, w przeciwnym razie może co najwyżej służyć jako wielokrotny kijek na szaszłyk.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#6
Tylko zrozum ze jej nie mam, powiginam jak kupie.Narazie chcialem zaciagnac konkretnej opinii co do zdjec i wygladu
Odpowiedz
#7
Wg mnie trochę za nowa nawet jak na egzemplarz ze ściany, brakuje rapci! nie wiem kto ją wyprodukował (pod garda powinna być sygnatura).
Generalnie nie kupuję białej broni szczególnie szabli dopóki jej nie będę miał w ręku. Szabla oryginalna zupełnie inaczej leży w ręce (chodzi o wyważenie) niż nawet najlepsza kopia.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
Wygląda fajnie na zdjeciach, niestety ciężko na ich podstawie wyrokować, bo kopie szabli można sfotografować tak że nabierzę się i największy spec.

Niemniej jednak ta wygląda ciekawie - głownie uwagę zwracaja zdobienie, które przynajmniej mi wygląda na utrzyamne w kanonie rzemiosła epoki. No i zbrocze potrójne ...

Generalnie na pewno bym się nią zainteresował gdybym to ja miał możliwość zakupu - a czy oryginał czy nie to pewno się okaże jak weźmiesz w ręke.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#9
Dltego tez sie zainteresowalemSmileCena jednal zbyt wysoka na kupno w ciemno...Poszla za 3300zl
Odpowiedz
#10
No niestety szable zwykle mają taki urok, którego przełożeniem jest cena Smile
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#11
PIĘKNA
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości