Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niemieckie koła do id...
#1
Panowie od czego te koła mogą być ? :-> Transporter opancerzony ? Facet wmawia mi że oś jest orginalna i że to jest od jakiegoś działka. Ale raczej jakiś transporter. Warto w to stówke zainwestować ? :-D Podobno ma jeszcze na strychu rower z rejestracją (?) Muszę tam jeszcze kurde zajżeć :-)


Załączone pliki Miniatury
                   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#2
Co do ośki to miał bym obiekcje czy jest od sztuki :-D
Ale kółko niczego sobie, na oko wygląda od niemieckiego transportera półgąsiennicoweg SdKfz 7, wot taki 8 tonowy sprzęcik :mrgreen:

A tu foto sprzętu:
[Obrazek: sdkfz7nop1.jpg]

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#3
Bierz! Dosztukujesz potem blachy, kółka, reszte poklepiesz, pospawasz i będziesz miał fajny ciągniczek :-) a w nastepnym etapie dosztukujesz se działo do niego by miał co ciągnąć :wypas: Ja składam se opla Blitza, narazie mam kanister od wyposażenia ;-) ostatecznie może być Kübelwagen!
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#4
Hehehehe. To jest myśl. Iwan ma karnister, Manian będzie miał kółka, ja gdzieś mam uchwyt boczny do siekiery od SdKfz 250 albo 251...
Jak jeszcze się ktoś odezwie, to jest szansa że będziemy mieć cały pojazd... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#5
Ja mam klucz nastawny i kanister!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#6
Nie ma co się śmiać chłopaki :lol: Mam jeszcze 4 takie kółka (pewnie od lawety pod jakieś niemieckie działo - resztki zielonego malowania, niestety opony nie orginalne ) , które jak nic pasowały by na przednią oś tego transportera :lol: Może ktoś jeszcze się dorzuci :yes:


[ Dodano: 11 Sierpień 2007, 18:28 ]
Te kółka z tego linku pochodzą z tego co wiem z przeprawy na Zarzęcinie Mój dziadek ( ten na StuG_u z wcześniejszego tematu :-) ) razem ze swoim bratem jeździli tam podobno i odkręcali co się dało :-D Obecnie w tym miejscu jest Zalew Sulejowski Sad


Załączone pliki Miniatury
   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#7
WItam



Ja wiem gdzie leza 4 na zlomie...takie same jak te co na poczatku wrzuciles Big Grin
Wiec kolek coraz wiecej Big Grin
A moze i rama sie znajdzie zeby je zamocowac Big Grin




Pozdrawiam MIQ
Odpowiedz
#8
Ciekawe ile by sobie za nie zażyczyli ? Może złożymy dziada :mrgreen: Będzie czym na wykopki jeździć :lol:
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#9
Albo zmontujemy sondergruppe na rekonstrukcje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Pozdrawiam
Sturmvogel


ps. każdy by ze swoją częścią na plac bitwy przyjechał :-D :lol: :lol: :-D
Odpowiedz
#10
A tak w ogóle to poznajecie może te kółka z drugiego linka ? Te niby od lawety ? Bo tak wydaje mi się że to niemcy , ale pewności nie mam (moi starsi sąsiedzi twierdzą że to 2 wś ) Pamiętam, że kiedyś ekipa z pomorza szukała podobnych do podwozia które wydobyli z morza.
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#11
Przyjrzyj się dokładnie temu z twojego zdjęcia i temu które jest na foto archiwalnym. Na mój gust to jest to samo - będzie koło skrętne do tego samego transportera. I jedno i dgugie ma po 6 "szprych" :-D

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#12
Kurcze trzeba takie rzeczy odkładać A nóż ktoś kiedyś coś... i części będą potrzebne. :-P
Tak swoją drogą mam na oku blok zamka od StuG - a Najprawdopodobniej tego ze zdięcia.., które dałem kiedyś Ale na razie ciiii. :mrgreen:
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#13
Mogę załatwić kolejne cztery kółka; D A karnister już mam zresztą wrzucony na forum.Wiec może coś z tego wyjdzie. :lol:
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#14
Też bym jeszcze ze dwa kanistry dorzucił :-) No to pozostaje jeszcze kwestia : ramy , silnika , gąsek i jeszcze paru mniej znaczących szczególików :-D Może u kogoś stoi w garażu ? :lol:


Załączone pliki Miniatury
       
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#15
Jak widać kanistrów ci u nas dostatek. Paliwa nie zabraknie :lol:
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości