Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztuka okopowa
#1
Zawsze podobało mi się co może stworzyć człowiek , który siedzi przez długi czas w okopie z materiałów które ma akurat po ręką :-) Czasem są to prawdziwe perełki Kiedyś na allegro znalazłem ramkę na zdięcie zrobioną z ammo do Mausera ( gdzieś je mam , jak znaję to wrzucę ) Pochwalcie się koledzy , macie może w swoich kolekcjach rzeczy tego typu ? Oto mój fancik Nóż do papieru zrobiony z odłamka szrapnela :-D
Pzdr


Załączone pliki Miniatury
   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#2
Ja np. mam prawdobodobnie wazonik zrobiony łuski artyleryjskiej z niemieckim wyrytym napisem upamiętniającym walki o Leningrad.

[ Dodano: 14 Sierpień 2007, 15:50 ]
to prawdobopodobnie dotyczyło zastosowania przedmiotu.Też postaram się wrzucic na forum fotke
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#3
Znalazłem :-) A szukanie czegoś w moich płytach nie jest takie łatwe :lol:
Po wyczyszczeniu i dosztukowaniu pocisków nabywca ma ładnego fancika. A jaka inwencja :mrgreen:


Załączone pliki Miniatury
   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#4
A teraz o tym co mam jest to łuska od schniedera 76 mm łuska ma 1916 bicie łącznie z pozostałymi biciami typowymi dla francuskiej artylerii.A napis głosi Vor St.Petersburg 10.09.1942 i inicjał JK i cała jest bardzo drobnymi uderzeniamijakiegoś dłutka chyba jubilerskiego pokryta w kwiatowe wzory
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#5
A mógłbyś zrobić jakieś fotki tej łuski bardzo jestem ciekaw jak ta łuska wygląda. :-D
Odpowiedz
#6
A taki przedmiot znalazłem w Odkrywcy Nr 10(45) z października 2002 Jest to popielniczka wykonana z łuski po niemieckim pocisku artyleryjskim kal 80mm na obwodzie której znajduje się pasek blachy z wygrawerowanym napisem Vor Verdun 1917 :-P Piękna rzecz ( właściciel jak sam napisał znalazł ją na złomie :-) )


Załączone pliki Miniatury
   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#7
Witam też mam coś co służyło pierwotnie do innych celów a ktoś przerobił łuchę na lampkę;D Produkcja powojenna ale do działu pasuje.To była lampka elektryczna.Przez te dwa otwory wchodziły kable.Na górze była żaróweczka i jeszcze jedna metalowa cześć(ala klosz).Nudziło sie pewnie komuś w jednostce ;] Niestety nie mam pełnego kompletu (nie zdążyłem).Pozdrowienia dla pana Darka z Helu za przekazanie mi tego ''fantu'' Wink


Załączone pliki Miniatury
   
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#8
A ten przdmiot znalazłem dzisiaj na allegro Jak pisze sprzedający jest to : "Popielniczka wykonana z niemieckiej gilzy od pocisku i pierścienia balistycznego.Nózki wykonane z ołowianych kulek szrapnerowych". (łuska niemiecka z 1917 roku ). Na co im byly potrzebne te popielniczki w okopach :lol:
Pzdr

[ Dodano: 17 Sierpień 2007, 10:03 ]
I kolejny przedmiot wystawiony na aukcje allegro : nożyk do papieru z naboju ( chyba Mauserowskiego )
Pzdr


Załączone pliki Miniatury
       
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#9
Dzisiaj znalazłem na allegro taki wazonik Wysokośc 39 cm srednica na górze 10,5cm

[ Dodano: 18 Sierpień 2007, 13:56 ]
A dzisiaj znalazłem na allegro jeszcze jeden wazon


Załączone pliki Miniatury
       
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#10
Kolejne :-D popielniczki z aukcji :

[ Dodano: 21 Sierpień 2007, 14:55 ]
Kolejny przedmiot z allegro , piękny wazon wykonany z mosiężnej łuski pochodzącej z 1918 oraz mimo , że nie jest to raczej przedmiot wykonany w okopie ten patriotyczny wazonik z orzełkiem :-)
Pzdr


Załączone pliki Miniatury
                       
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#11
hehe to ja sobie osatnio zrobilem wisiorek na szyje z kuli od mosinaBig Grin
Odpowiedz
#12
ja w ramach współczesnej sztuki opkopowej chętnie bym zainstalował do kluczy order św. jerzego Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#13
Te łuseczki i popielniczki często występują na allegro.Ponieważ ich ceny są często ''zaporowe''.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#14
A zgadnijcie co to i z czego zostało zrobione

[Obrazek: p1070278yg2.jpg]

A tu dzwon alarmowy strażaków

[Obrazek: p1070301uw1.jpg]
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#15
Pierwsze: Maszynka do mięsa zrobiona z pocisku 88 mm, drugie gong alarmowy- strażacki zrobiony z lufy flak 88. Obie fotografie pochodzą z Książki Ryszarda Wójcika "Potwory wychodzą z ukrycia"
Pozdr MJ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości