Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanko
#1
Przepraszam ,że trochę tak poza tematem ale mam pytanie.
Kto rozbraja naboje karabinowe albo pistoletowe, czy to się odbywa na własną rękę?
I gdy np znajdę karabin to mam iść z nim do rusznikarza czy co mam z nim zrobić ?


Proszę o szybką odpowiedź .Pozdrawiam
#2
Amunicji karabinowej i pistoletowej nie rozbraja nikt . ( i nie radzę się z tym do kogoś zgłaszać bo mogą być kłopoty ) Jeśli robisz to na własną rękę to lepiej się tym nie chwalić bo w myśl ustawy o broni i amunicji jest to nielegalne i karalne. Najlepiej zostawić to po prostu w lesie Zaoszczędzisz sobie kłopotów. W myśl obecnie obowiązujących przepisów broń , którą znajdziesz powinieneś zakopać z powrotem , jeśli jednak posiadasz takową w domu powinna być ona niezdatna do urzycia tzn. : przewiercona lufa , spiłowana iglica .
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
#3
:axe: Życzyliśmy Ci zrowego rozsądku jak wybierałeś się pierwszy raz z wykrywką.Proszę jeszcze raz ZACHOWAJ ZDROWY ROZSĄDEK przy tego typu fantach .Tyle razy był poruszany temat wszelkiego rodzaju niewupałów .Zastosuj rady bardziej doświadczonych a będziesz długo cieszył się zdrowiem wspaniałym hobby :baby:
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
#4
Co do wykrywki to jeszcze jej nie mam Ale wszystkim dziekuję za rady i pomoc
#5
Manian napisał(a):jeśli jednak posiadasz takową w domu powinna być ona niezdatna do urzycia tzn. : przewiercona lufa , spiłowana iglica .
Pzdr
ehhh no niestety to też podlega pod ustawę.Nie możesz mieć nic.Przykład:zatrzymują cię z destruktem mausera.Przewiercona lufa,zaczopowana,zamek niesprawny itp.Co z tego??Jeśli biegły stwierdzi iż jest to broń nawet nie zdatna do użytku sąd może ci wymierzyć kare.Najmniej 6 miesięcy(w zawieszeniu) max 8 lat(mogę sie mylić już nie pamiętam).Żeby moc sobie powiesić takiego mausera na ścianie musisz mieć pozwolenie kolekcjonerskie.Czyli:

1)Wyrobić pozwolenie na bron kolekcjonerska (badania,testy) mało nie kosztuje.
2)Mauser musi być z legalnego źródła (nie może być z wykopków bo należy do państwaSmile
Inna sprawa ze ten przepis jest heh lekko mówiąc głupi.
3)Musisz go oddać do rusznikarza który wystawi ci odpowiednie dokumenty i go zdezaktywuje(bardzo często dużo z niego nie zostaje)
4)Zgłosić na policje(zarejestrować)

I proszę się nie sugerować aukcjami na allegro.Bo tam wystawia sie różne cuda.Najczęściej aukcje takie są szybko zdejmowane.A na dodatek nie można mieć w kolekcji żadnej broni maszynowej.Z ciekawostek dodam iż nawet rakietnica podlega pod ustawę ,nie wspomnę o niezbitej spłonce w łusce.

Moja rada jak czegoś nie jesteś pewien i chcesz mieć problemów to lepiej to zostaw tam gdzie leży póki nie zmienia sie przepisy(absurdalne niekiedy).

Pozdrawiam i jednocześnie apeluje do was żebyście nie pisali postów w stylu:Jak mam rozbroić amunicje, pocisk artyleryjski,bombę moździerz,granat,minę,panzerfausta,zapalnik albo inną śmiercionośną rozrywkę.Odpowiedź jest prosta wcale nie rozbrajać!!!!!!!Najlepiej wezwać fachowców(czytaj saperów nie pana ''Józka''co to nie jedno już na złom wywiózł).
Jak Feniks z popiołów......


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości