Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łuska do id.
#1
Znaleziona na polu. Na prawo Mauserówka dla porównania. Jest nieco dłuższa od mausera ale kaliber podobny Nie mam pewności bo szyjka jest rozerwana ( dla zainteresowanych UNIEMOŻLIWIA to elaboracje ). Bicia to : u góry RA na dole H 16 (Amerykańska ? )
Pzdr


Załączone pliki Miniatury
       
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#2
RA - czyli Remington Arms Co Inc., Bridgeport, Connecticut
Oznaczenie na łuskach stosowane w latach 1939-1945 i jeżeli mnie pamięć nie myli także 1914-1918
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Gun a wiesz może jeszcze jak broń mogła obsługiwać tą łuskę ? Kal . coś jak Mauser. Bo nie mam pomysłu skąd to się mogło wziąć na poletku mojego sąsiada :lol:
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#4
Niestety nie potrafię wytłumaczyć tego faktu Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Witam

Hehe, a wtrącę się do dyskusji...

RA to owszem tak jak pisał Gun, Remington Arms Co. ale...
Jest to łuseczka wyprodukowana w filii w/w fabryki a mianowicie w mieście Hoboken w stanie New Jersey, stąd przed oznaczeniem roku produkcji (18) literka H.

A skąd się takowa łuska wzięła, tego nie wiem.
Generalnie amunicja 30-06 (7,62x63mm) oprócz szerokiego zastosowania wojskowego (system Springfield, Garand, BAR M1918 etc.) była szeroko stosowana w róznorakiej broni myśliwskiej. W końcu sztucerki na tak potężny nabój mogły zwalić z nóg nie jednego dzika lub koziołka :mrgreen:
Albo może WP się tam jeszcze trenowało na starych zapasach uzbrojenia. W końcu posiadali w 1918 roku 18 typów karabinów rożnego kalibru na stanie.

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#6
Wszystko ładnie pięknie ale ja bym obstawiał na kaliber 7x64 (prawdopodobnie jest to łuska myśliwska) znalazłem podobną tylko czeskiej firmy S&B właśnie kalibru 7x64.Co robiła na polu??Pewnie jakiś myśliwy zapędził się za dzikiem aż na pole twojego sąsiada ;]

Zamieszczam link do zdjęcia i opisu tego kalibru (po angielsku) zawiera 3 strony.Masz liczne foto wiec będziesz mógł porównać.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rifleshootermag.com/ammunition/seven_092105/index.html">http://www.rifleshootermag.com/ammuniti ... index.html</a><!-- m -->
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#7
Wielki dzięki Wcale bym się nie ździwił gdyby ta łuska pochodziła właśnie z zapasów WP , bo po polach w mojej okolicy leży w cholere łusek pochodzenia poligonowego :-)
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#8
Ja jeszcze chciałem dodać KADE że kaliber o którym piszesz nigdy nie został wykorzystany do celów militarnych.
A łuska którą trafił Manian ma ewidentnie amerykańskie wojskowe bicia.

Zatem ja osobiście trzymam się że .30 Springfield.

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#9
Prawdopodobnie masz racje ponieważ układ bić jest taki jak w springfildzie.Rozważałem jedynie opcje wersji łuski myśliwskiej bo kaliber podobny 7x 64 używany jednie w myślistwie.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości