Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łódź - NAJWIęKSZY SCHRON W MIEsCIE OTWARTY
#1
Zamierzamy "rozpracować" schrony w parku Poniatowskiego, dość niewiedzy w tym temacie :cwaniak: Jak na razie nikt nic nie wie o tych schronach ale to się niedługo zmieni.

Poszukujemy informacji i zdjęć dotyczących tego obiektu. Dobre będą informacje znalezione w necie jak i opowieści ludzi którzy kiedyś to widzieli ew. byli w środku lub mają zdjęcia, czyli wszystko co może okazać się pomocne.

Oczywiście nasz zbiór wiadomości i zdjęć (a wiele informacji już mamy) zostanie opublikowany, nie zbieramy nic do szuflady, tylko do ogólnej wiadomości.

Planujemy zrobić pełny zbiór informacji i zdjęć poświęcony temu obiektowi.
Poszukujemy też osób, które opiekują się tym obiektem. Chcemy się skontaktować w sprawie legalnej eksploracji i podjęcia współpracy.

Zapraszamy do wspólpracy

Pozdrawiam
Brendo
Odpowiedz
#2
Na przeciwko stacji benzynowej JET jest mocno podejrzane pagórkowate niewielkie wzniesienie terenu, na którym rośnie tylko trawa.


Załączone pliki Miniatury
   
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fortyfikacje.fora.pl/">http://fortyfikacje.fora.pl/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3
Panowie, jedna z pracownic WAMu pod koniec lat 80 opowiadała mi, że kiedy zaczęła tam pracować zwiedzała część schronów. Wraz z kilkoma żołnierzami dostali się tam nieistniejącym już wejściem, które znajdowało się na terenie szpitala w tzw ogrodzie (teren od Łąkowej). Znajdowały się tam resztki wyposażenia prawdopodobnie szpitalnego (łóżka, umywalki itp). Wszystko było raczej zdewastowane. Wejście zasypano w okresie chyba budowy trasy W-Z czyli Al. Mickiewicza. Jeśli chcecie spróbuję się z nią skontaktować.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#4
Witam.

Kolego Andyseb jeżeli masz taką możliwość to bardzo proszę skontaktuj się z tą Panią i porozmawiaj, ustal co ona tam widziała itp.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fortyfikacje.fora.pl/">http://fortyfikacje.fora.pl/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5
Mint, Piotrek, to nie ten obiekt o którym piszę w moim poście. Ten o którym piszę to numer 1
Ten który zaznaczyłeś (3) też mnie bardzo zainteresował, nie wiem jednak czy tam coś jest bo na wierzchołku tej długiej górki rosną dość duże drzewa co chyba wyklucza podziemne obiekty na tak małej głębokości.
Jutro rano będę tam na rowerku to sobie popatrzę na to jeszcze raz
Odpowiedz
#6
Witam.

Wydaję mi się że źle oglądałeś ten pagórek lub nie ten o który mi chodzi, obok jest drugi podobny pagórek ale jest dalej od ulicy i od stac JET. ten o który mi chodzi to na nim nic nie rośnie tylko trawa a drzewa rosną po obydwu jego bokach.
Po za tym nie można wbić stalowego pręta w ziemię, badałem w kilku miejscach.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fortyfikacje.fora.pl/">http://fortyfikacje.fora.pl/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#7
Tak Piotrek (Mint), masz rację. Tak jak obiecałem zbadałem sprawę dzisiaj rano. Faktycznie nie ma tam większych drzew, jest tylko wiele małych krzaczków i kupa pokrzyw. Widać też coś podobnego do pozostałości kominka wywietrznika i obok widać coś jakby sklepienie pokryte papą.
Tak więc potwierdzam że ten pagórek jak najbardziej może okazać się schronem
Odpowiedz
#8
Myślę że warto te sprawę zbadać bardziej szczegółowo i dokładniej.
Myślę że na początek wystarczy pręt i młotek do dokładnego zbadania jak on dokładnie leży.
A może to zasypany gruz z budowy ulicy Mickiewicza Smile

Na pewno jak tego się nie sprawdzi to nie będzie pewności Smile

Szczegóły wyłącznie proszę na priva.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fortyfikacje.fora.pl/">http://fortyfikacje.fora.pl/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#9
Można się kiedyś tym zająć, są jednak małe szanse na eksplorację obiektu bo w grę wchodzi nie małe kopanie. Nasza ekipa jak na razie skupia się na schronie numer 1 z Twojej mapki. Zapraszam Cię na naszą stronę (link w podpisie) tam zbieramy informację o tych schronach, jest też trochę zdjęć.
Odpowiedz
#10
Andyseb napisał(a):jedna z pracownic WAMu pod koniec lat 80 opowiadała mi, że kiedy zaczęła tam pracować zwiedzała część schronów. ... Wejście zasypano w okresie chyba budowy trasy W-Z
Myślę,że warto też zweryfikować daty.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#11
Kiedyś miałem przyjemność czytać wspomnienia kobiety, która w czasie wojny, zimą próbowała bawić się w sporty zimowe w dzisiejszym Parku J. Poniatowskiego ( wtenczas park nosił nazwę organizacji harcerskiej), jako że była to miejscówka bez prawa wstępu dla osób narodowości polskiej, została owa dama ( wtedy jako dziecko) dosyć poważnie poturbowana przez niemiecką młodzieżówkę. Jak wspominała została ocalona przez pracowników polskich, którzy nieopodal budowali bunkry. Myślę, że jest to już jakaś sugestia co do okrasu powstania tych obiektów.

pozdrawiam
witek
Odpowiedz
#12
Obiecane - wykonane Smile

Mamy informacje i zdjęcia, które całkowicie rozwiały nasze wątpliwości i odpowiedziały nam na wszystkie pytania :wypas:
Materiał jest w trakcie obróbki i niedługo wszystko pojawi się na stronie Bunkierbandy.
Wstępnie powiem tylko tyle, że wiele osób (włącznie ze mną) miało błędne wyobrażenie o tym obiekcie.
Odpowiedz
#13
Już są na stronie zdjęcia ze schronu, zapraszam do oglądania i komentowania

Sorki za wpis pod wpisem ale inaczej nie dostaniecie powiadomienia
Odpowiedz
#14
mozna wiedziec gdzie znajduje sie wejscie do tego schronu? zawsze chcialem zwiedzic taki obiekt, ale do tej pory nie mialem jakos okazji, a teraz trafilem na to forum.. i odrazu znalazla sie takowy i to calkiem niedaleko mojego miejsca zamieszkania
Odpowiedz
#15
podejrzewam że już jest ponownie zamknięte. Trzeba by zobaczyć, jak masz blisko to pospaceruj sobie między kominami Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości