Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas zacząć ....
#1
Dawno nie byłem w Wiączyniu.Pewnie znowu zarosło.Ma może kto fotki jak to wyglada?

Na innych chyba nie jest lepiej. Chyba czas na porządki.

[Obrazek: 0041yi1.jpg]
Odpowiedz
#2
Byłem tam 2 tygodnie temu. Niestety wszystko zarasta ale wystarczy kosa spalinowa. Gorzej jest z kilkoma zwalonymi drzewami te trzeba będzie pociąć. Niestety teren zaczynają odwiedzać imprezowicze. Nowa mogiła już zdążyła się zapaść. Kamień nadal nie położony na niej. Śmieci nie uprzątnięte. Na szczęście ogrodzenie całe. Cmentarzem ma opiekować się gimnazjum. Byli tam raz grabić liście, niestety kopczyki które pozostawili zostały rozwiane przez wiatr. Gdyby nie to, że musimy żyć z miejscową władzą w zgodzie to miałem ochotę na parę ciepłych słów pod adresem.................. Zwłaszcza, że usłyszałem od ludzi z gminy ile to się wójt z sekretarzem napracowali przy porządkowaniu, ekshumacji, i organizowaniu pogrzebu... Nic to, władza przychodzi i odchodzi a my będziemy trwać. Jest propozycja aby w połowie września ruszyć znów z akcją porządkową. Znów trzeba będzie gadać z wójtem i leśniczym. Mam nadzieję, że i tym razem akcja się powiedzie. Chcemy tylko najpierw dopracować temat udziału stowarzyszenia w Festiwalu Czterech Kultur, czyli wystawy w Gałkówku (1 września) i "sympozjum" w Koluszkach (4 września).
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#3
w lipcu bylismy na wykopkach w okolicach wiaczynia i uporzadkowalismy troche wokol glazu
Odpowiedz
#4
Jeżeli będziecie organizowac sprzątanie proszę o wiadomość jestem chętny Smile
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#5
Obert widziałem, że usunęliście zdechłe kwiaty i znicze. Prosiłem gminny zakład komunalny aby wysłał nudzących się bezrobotnych i uprzątnął te śmieci ale stwierdzili że powinno to zrobić gimnazjum, bo to oni opiekują się cmentarzem. Normalna spychoterapia.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#6
[attachment=0]
Zapomniane mogiły w Rydzynach


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#7
O cholerka ale to wygląda ten bagnet od mosina wbity w mogiłe Niemca. Brrr ... aż mnie ciarki przeszły ... poległego pewno też ... :zdziwko:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#8
Coś z tym trzeba by chyba zrobić bo sie całkiem zapadną pod ziemię.
Cmentarz w Łaznowie.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości