Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cóz to za narzędzie
#1
Znalazłem w starym młynie (i zostawiłem bo nie mam skłonności do kolekcjonowania żelastwa); może jakiś bosak? E chyba nie...


Załączone pliki Miniatury
   
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#2
Może do rozdrabniania czegoś bo widać , że osadzone na sztorc . Albo do polowania na myszy :lol: skoro znalezione we młynie.
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#3
A nie coś do obróbki drewna,albo bosak
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#4
A moze jakis skrobak na kiju ... do zeskrobywania grud maki z rynny wysypowej ???
Odpowiedz
#5
Bosak to na bank nie jest . Jak coś tym oderwać ? Moim zdaniem najbliżej prawdy jest ok333 . Po samym sposobie osadzenia widać , że to jakiś skrobak . Do obróbki brewna raczej za wielkie ( szkoda, że wymiarów nie ma ) .
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#6
Tak - to raczej jest do obróbki drzewa a dokładniej chyba do korowania.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
Do korowania zazwyczj służą strugi , które w niczym nie przypominają tego przedmiotu. A propo :-) Mój kumpel ma strug z rączkami zrobionymi z trzonków od HD 24 Jak się z nim spotkam to wrzuce zdięcie .
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#8
Manian napisał(a):( szkoda, że wymiarów nie ma ) .
Pzdr

od razu widać, "żem" nie profesjonalista bo o podaniu wymiarów nie pomyslałem.
długośc ok 30-40 cm
otwór na kij może ciut wiekszy od standardowych w narzędziach typu szpadel
rozpiętość "noża" - ok 10-12 cm
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#9
siemka, wedlug mnie teoria jest taka : jesli to bylo znalezione kolo lub w mlynie (zapewne wodnego) to moze to byc narzedzie do kruszenia kry lodowej lub do kucia dziur w lodzie . Moge sie mylic :yes:
Odpowiedz
#10
Ciekawa teoria, młyn był wodny (przynajmniej jako taki powstał, bo później go jak myślę przerobiono)
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#11
Lowie ryby spod lodu i dlatego mi sie to skojarzylo z czyms do kucia w lodzie, takie narzedzie nazywa sie ,,pierzchnia''.
Odpowiedz
#12
W/g mnie było to narzędzie do ścinania liści buraków przed ich wykopaniem.Liście szły na kiszonkę i musiały byc oddzielone aby się nie zapiaszczyły.
Odpowiedz
#13
W sumie fakt znalezienia żelastwa we młynie nie musi świadczyć, że było to narzedzie młynarskie.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości