Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saperka DDR
#1
Witam. Z racji tego że moja (w sumie nie dawno zakupiona saperka) zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach zmuszony jestem do nabycia kolejnej.
Moją uwagę przykuła na allegro saperka używana przez armię DDR. Czy ktoś miał do czynienia z tą saperką? Warto brać?
Cena w sumie niska 17,50 zł Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
Czolem. Ja uzywam saperki zakupionej w OBI na stoisku ogrodniczym, jest skladana z 3 czesci . Dalem za nia okolo 20 zl i jest po zlozeniu minimalnej wielkosci , pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Saperki składane to lipa.Taką saperkę jak mówi kolega wyżej to połamałem na pierwszym wyjeździe.Nadaje się jedynie na plażę.W cięższy teren jest bez użyteczna. Tą Ddr też bym sobie darował bo ma pierścień skręcający z plastiku (często pękają).Ostatnio mam okazje chodzić z jedno częsciową saperka Bundeswehry.Głownia się składa (na zasadzie blokady).Posiada dodatkowo czekan ,oraz możliwosc zablokowania pod kątem (wtedy mamy wygarniaczke).Całość solidnie wykonana.Widziałem je na allegro za 30 zl.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#4
Mówiąc składane miałeś na myśli te zabawki do ogródka albo pod namiot ale chyba nie wszystkie składane Smile bo np... ta twoja BW też jest składana.

Część tych DDR miała ebonitowe nakrętki a część metalowe. Muszę sprawdzić.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Ja parę lat temu zafundowałem sobie taką saperkę .Przeszła razem ze mną niejedno i chyba jeszcze mi posłuży.Znalazłem taką samą na allegro
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.allegro.pl/item226479141_saperka_lamana_z_kilofem_us_.html">http://www.allegro.pl/item226479141_sap ... m_us_.html</a><!-- m -->

[ Dodano: 19 Sierpień 2007, 10:51 ]
Jeszcze dodam że naktka jest z jakigoś stopu ale nie aluminium
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#6
A ja chodzę ze zwykłą polską saperką. Kupiłem do niej tylko troki na motobazarze. Trzonek mocny , krawędzie można naostrzyć , blacha mocna jak cholera . Polecam każdemu. Tylko tutaj ktoś delikatnie z ceną przesadził , na moto. koszt koło 20 zł.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.allegro.pl/item226765029_saperka_wojskowa_lwp_z_pokrowcem_.html">http://www.allegro.pl/item226765029_sap ... wcem_.html</a><!-- m -->

Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#7
Ja na saperkę DDR nie narzekam. Ostatni kopałem nią tory od wąskotorówki i to w takim miejscu że nikt by sie nie domyślił dzisiaj idę odkopywać dalej po wczoraj znalazłem metalowy podkład i chcę sprawdzić czy nie znajdę całego torowiska !! :nuke: może znajdę coś więcej.
Odpowiedz
#8
Walec a w którym miejscu? Bo akurat helska wąskotorówka to mój konik Smile W razie co pisz na priv żeby nie zaśmiecać forum Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#9
Nie narzekasz a w terenie która była lepsza.Jak razem ten szpadel wyciągaliśmy heheh ;]
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#10
no lepsza była ta składana ale nie wiem jakiej produkcji ale jak by do tamtej dać nowy dłuższy trzonek to by było git :wypas:
Odpowiedz
#11
Ja używam DDR` owskiej saperki i jestem zadowolony. Kupiłem na Alledrogo wlaśnie za 17,50. Całkiem nieźle "rąbie" się nią korzenie. Polecam.


Pozdrawiam!
Ging
Odpowiedz
#12
ja osobiscie mam saperke samoróbke Big Grin a mianowicie zrobiona z przedwojennego szpadla Big Grin
Wiec prawie fant ;p uzylem tylko szlifierki ;p troche szpadel obeciołem , trzonek skrocilem i wszystko jest piknieBig Grin saperka nie do zdarcia ;p
Odpowiedz
#13
MIAŁEM SAPERKE DDR I POLECAM BYŁA NIE ZŁA 6 RAZY SPAWANA(A MOŻE MA KTOS NA SPRZEDANIE SAPERKE POLSKĄ NIE SKLADANA BO CHCE KUPIC A NA ALLEGRO NIE MA :zly: )
Odpowiedz
#14
Zaglądnij na Motoweterana . Zawsze są .
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#15
Przez pewien okres czasu także używałem saperki made in DDR,i w sumie byłem z niej zadowolony.
Powyższy post został utworzony wyłącznie ze zrecyklingowanych literek najwyższej jakości,poddanych procesowi starannej selekcji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości