Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotoagadka z Pietryny
#1
Jakie było jej przeznaczenie i z jakiego okresu pochodzi?
[Obrazek: 699d88ec02fbf0a0m.jpg]
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#2
Lata 50 - 60 Siedział tam Pan Milicjant i sterował ruchem drogowym z tym że jest to ostatnio założona makieta do orginału była jeszcze drabinka, z tego co kojarzę z młodośći tu chyba róg Piotrkowskiej i Tuwima była też
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#3
drabinka była jak najbardziej!
Odpowiedz
#4
Zawiodłem się. Myślałem, że był to okres wcześniejszy.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#5
I tak to jakiś kawał historii, dobrze że ktoś chciał to oddtworzyć.A Pan Milicjant sterował światłami.Poszukam jak to działało
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#6
Słyszałem, że milicjanci bardzo narzekali na bocianie gniazdo, gdyż nie chroniło przed złymi warunkami pogodowymi. Szczególnie zimą doskwierało zimno, a budka mała - nawet ruszyć się nie mogli.
Pamiętam z dzieciństwa jak w budce telefonicznej urządzili sobie schronik milicjanci kierujący ruchem na skrzyżowaniu Strykowska/Źródłowa. Budka stała na rogu południowo-zachodnim, a obok zawsze stała Jawa lub EMZka.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
Z tego co wiem to raczej MO jawek nie używało ale moge się mylić najczęściej używana była MZ raczej ETZ
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#8
Zależy w jakim okresie były też MZ 250 Trophy. Z Jawami na słuzbie Polsce się nie spotkałem.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#9
mieli chłopaki pecha, bo przy Wierzbowej 6 był blok milicyjny i często wysokie szarże z psami zaglądały na róg. Mieszkałem w wielkiej kamienicy na rogu Wierzbowej i Uniwersyteckiej, więc często zahaczałem o wspomniany róg.
Odpowiedz
#10
Cytat:najczęściej używana była MZ raczej ETZ
To później. Wydaje mi się, że takie jawy ze "sztywnym" reflektorem, świecącym zawsze na wprost były używane w latach 70-tych - chociaż może to były rzeczywiście "Trofiki"? (chodzi mi motory podobne do grającego w "Nielubię poniedziałku")
ETZ to świeża sprawa.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości