Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łuski do id.
#1
Dwie kalibru Mausera. Na jednej pojedyncza litera W , na drugiej WP / 98 / 21 ( dzielona na trzy nie jak zazwyczaj na 4 ). Kiedyś spotkałem się z opinią że to polska produkcja . Ostatnia to raczej coś starego . Na allegro znalazłem zdięcie calaka podpisane " jakiś Mauser " .
Pzdr


Załączone pliki Miniatury
                   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#2
To czasem nie Lebel bo nie dowidzę Big Grin
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Lebel to to nie jest. Za wielka. Dam zdięcie porównawcze . Od lewej : Mosin , Manlicher i ta do id. Bicia na spłonce to 8 , II , 3 i mała literka b z kreseczką na górze . Nabite sa na wewnetrznej kryzie nie jak w Lebelu na zewnetrznej .
Pzdr


Załączone pliki Miniatury
   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#4
11x59R mm Gras ? - sprawdź średnicę łuski u nasady ale chyba nie pasuje mi Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Ta ma cos kolo 9 mm .
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#6
A nie Berdan?
Odpowiedz
#7
Nr 1 - 7,92x57mm mauser produkcja Manfred Weiss Austria - przestawienie się z produkcji wojennej na cywilną spowodowało również wprowadzanie kodów przejściowych.
Nr 2 - 7,92x57mm mauser produkcja Wytwórnia Łusek i Łudek Karabinowych Poznań (WP), 98 to oznaczenie karabinu :mrgreen: 21 to rok produkcji - dość rzadkie znalezisko :wypas:
Nr 3 10.75x58 R Berdan - był to nabój ślepy o czym świadczy zagięcie szyjki łuski, gdyż była zaczopowana tekturowym korkiem


Pozdrawiam
Sturmvogel

[ Dodano: 1 Wrzesień 2007, 20:18 ]
I jeszcze jedno. Ten berdan został wyprodukowany w Sant Petersburgu w II trymestrze 1883 roku. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości