Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
las krogulec??????????????????
#1
Witam mam kilka pytań prosze was abyście napisali jakie fanty znaleźliście w lesie krogulec
albo jakieś historiach cos może o Zgierz północ i ogóle mieszkam na osiedlu i mało wiem
znalazłem dwie łuski i kilka odłamków szukam książek o tym temacie ale nic nie moge znaleźć.....
podobno jakieś ciekawe fanty wyciągają z lasu??????????????
starzy ludzie mówią jakieś historie ale?????? (ale jeden powie na tygrysa ten z kanału pierwszego rudy) wiem gdzie idzie okop z Iws ale prze siany tak ze ..... (nie chodzi mi o konkretne mapy plany tylko o lajcikowe przeżycia czy warto tam kopać) ja jeszcze myśl żeby pokopać na Chełmach może ktoś tam kopie
pozdrawia marchewa
Odpowiedz
#2
my kopiemy wychodza zapalniki kulki szrapnelowe i luski :yes: teren przy nowej gdyni b trudny w okolicach rzeczki masakra ale mozna cos trafic
Odpowiedz
#3
a jaki ciekawy fant znalazłes
Odpowiedz
#4
luski pociski i kolega przy mnie medal za wojne prusko austryjacka
Odpowiedz
#5
u fajnie (ten medal to z właśćicielem :mrgreen: ) a w krogulcu????????????????????
albo jakies ksiazki??????????????????
Odpowiedz
#6
na Krogulcu łuski wychodzą z różnym natężeniem, na południu na krawędzi lasu mauserowskie całkiem ciekawe bicia Smile a na północy trafiają się i stanowiska z kilkudziesięcioma sztukami w jednym miejscu, choć z tego co wiem Obert, wyciągnął już wszystko hehehe . Raz nawet na środku "drogi" wyszło mi kilka moniaków z lat 20 i 30 , groszówki - ale to tylko w jednym miejscu. teren trudny i często orany przez leśników , najbardziej wnerwiający są ludzie z psiorami, którzy puszczają wielkie bydlęta luzem , cholera zawału można dostać gdy jakieś bydle wyskakuje z krzaków ..... bry .... dobrze do tego lasu w sporą pałkę się zaopatrzyć ....
sac
Odpowiedz
#7
dr Marciniak dostał od Niemców listy pochowanych w Krogulcu. Grobów nie ma, a nazwiska są.... Kannonenfuter, psiakrew. Mogił już się nie odtworzy. Chyba że mysię tym zajmiemy... :-)

[ Dodano: 2007-09-11, 21:37 ]
my się, of course po-anglijski
Odpowiedz
#8
Dzieki za odpowiedz pierwszy raz słysze ze w krogulcu......choć znalazłem tam 2 łuski ale to na wsi bardziej tam może ktoś zna te tereny......
a jak mówisz „na Krogulcu łuski wychodzą z różnym natężeniem, na południu na krawędzi lasu mauserowskie całkiem ciekawe bicia a na północy trafiają się i stanowiska z kilkudziesięcioma sztukami”a tak mniej wiecej nie orientuje sie zabardzo czy mugłbys od nazwy ulic miasteczek dzionki ja dziele krogulec na 1i2 1 to część przed torami a 2 to za czyli 2to naprzyklad wieś i leśniczówka.....
dzienkuje i pozdrawia marchewa :-) dobrze że są ludzie z zgierza którzy wiedza cos na ten temat
mieszkam tak blisko a nic nie wiem (po obiedzie wypadzik)

[ Dodano: 2007-09-12, 16:31 ]
Zły masakra 2 godziny po lesie i ...................... przez najbliższy czas nie chodze z wykrywaczem mam go dasyć :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
Krogulec był pierwszym ciemntarzem z I wojny, który - przynajmniej symbolicznie - uporządkowano. Chyba trzy, a może już i cztery lata temu. Był konsul rosyjski, ambasador Niemiec przysłał list, złożono kwiaty. Nie udało się odtworzyć grobów, zostały symboliczne krzyże. Ale od tego zaczął się raban z cmentarzami.
Odpowiedz
#10
Fajna butelka po przyprawie do zup firmy Winiary! :-D Życzę pomyślniejszych "łowów"!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#11
Fakt - buteleczka całkiem fajna. Taka beczułka Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#12
Stella, nie wiem czy był pierwszy, ale ważne jest to że do tej pory przynajmniej raz w roku przysyłana jest tam ekipa z kosami i teren jest przywracany do przyzwoitego stanu. Pojawiają się ludzie z kwiatami i zniczami , a często ktoś nawet zabierze śmieci.
sac
Odpowiedz
#13
A robią to dlatego iż co jakiś czas wpada z niespodziewaną wizytą delegacja zza zachodniej granicy a miasto może nie chce sobie robić takiego wstydu i stara się jakoś zadbać o ten obiekt.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#14
bączek, garść guziorów, 2 (słownie dwie) duże reklamówki łusek, maniorka, kilka destruktów bagnetów ale to było naście lat temu
Odpowiedz
#15
Swego czasu oprocz setek lusek mozna tam bylo trafic jeszcze dziesiatki ludek do nich. Garsciami sie to wyciagalo.

A polskich znaków to nie łaska używać?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości