Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to kto to ? Niemcoaustria ?
#1
Tak na marginesie, bo temat został zamknięty ...
Co to ?

Takie cuś widać w temacie Ziemia Łódzka w ogniu 1914 ...
[Obrazek: p1050457cp3.jpg]

Panowie tylu specjalistów w grupie łódź a taka kaszana mundurowa że mała głowa. Mundury widzę, że z filmówki i gwarantuje że na pewno znajdzie się coś lepszego niż taki babol. Co to jest to po prawej ? Niemiecka czapka, mundur kroju austriackiego ? Co to ma być ta sylwetka po prawo ? Leśniczy 1914 ? Ochrona koleji ? Rosjanin nie lepszy ... drugowojenny drelich + gimastiorka .... :zdziwko: :-o Karabolce pomijam ... Nie wiem kto dobierał konfigurację sprzętu dla tych postaci, ale sugeruje nieco pogrzebać choćby w fotkach archwialnych żeby uniknąć w przyszłości takich dramatów.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#2
Mundury i owe "wyposażenie" faktycznie pożal się Boże ale niestety ich wykorzystanie nie było naszym pomysłem tylko innych współorganizatorów, a wiadomo ze względu na skromny budżet...
Cóż na bezrybiu i rak ryba Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
To mundury z filmówki, a tam płaci się nie za sztukę ekwipunku, a za całe postaci. Tyle samo kosztuje wypozyczenie spodni i bluzy, co całego kompletu z hełmem, plecakiem, ładownicami itp ... także to nie kwestia finansowa Wink

Akurat 2 tygodnie temu miałem okazję przygotowywać postacie Rosjan na 1920 rok i bitwę warszawską i doskonale zdaję sobie sprawę, że można zrobić to nieco ambitniej. Ale jak kto woli.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#4
Bolas, Gun wyraźnie napisał że te mundury to pomysł naszego partnera, który nie poprosił Stowarzyszenia w tej sprawie o konsultację. Zapewniam Cię że taki minimalny poziom wiedzy posiadamy, a w przypadku gdyby to przekraczało naszą znajomość tematu z pewnością poprośmy Cię o konsultację!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
Owe mundury nie pochodzą z "filmówki" lecz któregoś z łódzkich teatrów. W "filmówce" ktoś wypożyczył wszystkie komplety i niestety współorganizator musiał posiłkować się teatralnymi.
Sturmik mógłby w cholewkach nosić przynajmniej 0,5L Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Nie sugerowałem w żadnym momencie swojej pomocy Wink Ot aż starch spojrzeć na takie postacie ... dlatego dzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#7
rewelacyjna była klamra u pasa. Po zsunięciu niemieckiej ukazywała się sowiecka z gwiazdą. Ale faktem jest, że na okoliczność przyszłych imprez tego typu trzeba mieć w rezerwie zgodny z prawdą mundur rosyjski i niemiecki.
Odpowiedz
#8
Mundury bankowo są z ŁCF - no chyba że identyczne jota w jotę są wszędzie w Łodzi w teatrach - widać to doskonale po tych rosyjskich czapeczkach co to udają carskie. 2 tygodnie temu przygotowywałem na podstawie ich zbiorów coś co miało udawać bolszewików z 1920 roku, wziąłem z 20 tych śmiesznych czapeczek ... no coż rekonstrukcja to sztuka kompromisu, byle nie za dużego Wink

Jak przyszedłem to panie z ŁCF za wczasu przygotowały już dla bolszewików 1920 30 kompletów pasów z afganistanu z dumną gwiazdą, kilkanaście czapeczek polowych z tego samego okresu ... Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości