Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cegły fabrykancie ...
#1
Czy ktoś ma pomysł gdzie można kupić sobie ... sztukę cegły XIX wiecznej produkcji Poznańskiego ? Od dawna szukam takiej i ciągle nic ... są charakterystyczne, mają sygnowania I.K.P ... Jakieś pomysły ?
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#2
Kupić się, niestety, nie da. Rozmawiałem z zaprzyjaźnioną rzeczniczką Manufaktury - takich luźnych cegieł mieli tylko kilka, dostali je na pamiątkę oficjele - ambasador Francji, szef Manufaktury, prezydent Łodzi.
Ale przy okazji podsunąłem kobiecie pomysł na pamiątkę łódzką - cegłę z inicjałami Poznańskiego. Bardzo się spodobał, więc może wkrótce będą takie...
Pozostaje chyba nocny wypad strzelców - może gdzieś od strony Starego Cmentarza walaja się jakieś. Albo rozmowa z robotnikami (chyba ciągle tam jakieś roboty trwają). Za tradycyjne polskie pół el coś zorganizują na pewno :-D
Powodzenia
Odpowiedz
#3
Jedna taka jest w Muzeum Fabryki, ale próba wyniesienia, włodarzom przybytku, nie bardzo się spodoba :chop:
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#4
A myślicie że nie patrzyłem po tych co się walają ... same współczesne albo jakieś bezimienne destrukty ... Smile Obszedłem masę terenu poza manufakturą i też nic ... chyba stosunkowo rzadka sprawa.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#5
może napisz do Kropiwnickiego? On dostaje tyle gadżetów, że chyba cegła nie jest mu specjalnie potrzebna.
Odpowiedz
#6
"Szanowny Panie Prezydencie ...
Zgłaszam wniosek o przekazanie mi cegły ... "

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :wypas:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#7
A jak! Przed wejściem do redakcji bez zgody odpowiedniego wydziału UMŁ nasi umieścili taki dziwaczny mosiężny guzik dla ozdoby. Wywiązała się wspaniala korespondencja. „Niniejszym nakazuje się usunięcie lub legalizację guzika... itd. Redakcja z powagą odpowiadała, że „guzik nas obchodzi, jako że stanowi element dekoracyjny...” Wszyscy mieli ubaw, a guzik został w majestacie prawa zalegalizowany. Pisz twardo, im większe wariactwo, tym większa szansa na powodzenie. Dołączę do tego list ode mnie - otóż w jednej sali magistratu wisi obraz przedstawiający moją rodzinną kamienicę przy Pl. Pokoju. Od dawna zastanawiam się, jak go wycyganić - i jak sformułować list? „Proszę o odstąpienie mi obrazu mojej rodzinnej kamienicy w zamian za inne dzieło, np. mojego autorstwa...”???? Pisz twardo!
Odpowiedz
#8
Hahah .. ee chyba jednak pozostane przy tradycyjnych poszukiwaniach ;-)
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości