Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fotograf z Lyonu
#1
Do Łodzi wybiera się fotograf z Lyonu, robić zdjęcia śladów I wojny na naszym terenie (sława nasza się rozchodzi!). Potrzebuje informacji, gdzie są zachowane okopy, cmentarze, niegdysiejsze stanowiska dział, pociski w murach itd. Jako stowarzyszenie mamy okazję wystąpić w albumie pierwszowojennym na Zachodzie. Przecież kto wie najlepiej, gdzie co jest, jak nie kopacze? Francuz skontaktował się z Piotrkiem Marciniakiem. Piotrek prosi o pomoc i kontakt - mail: <!-- e --><a href="mailto:alexpawlow@wp.pl">alexpawlow@wp.pl</a><!-- e -->, telefon (przydatny bardzo, bo jak wiadomo Piotrek zrobił doktorat z Bitwy i wie o niej wszystko): 503 715 680
Odpowiedz
#2
Czołem

Myślę że rozsądną forma wymiany informacji było by spotkanie. Na mail czy telefonicznie ciężko będzie wytłumaczyć, opowiedzieć czy pokazać.

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#3
Jasne. Jeszcze nie wiem, kiedy on przyjedzie, ale jak już się zjawi, to spotkamy się z nim. Okopów ci u nas dostatek :-)
Odpowiedz
#4
W razie trudności językowych mogę się przydać bo trochę znam francuski. No i spotkałbym sie chętnie z innymi. Podajcie datę takiego spotkania, jak będę w kraju to na pewno przyjdę.
Odpowiedz
#5
Fajnie, na pewno podziałamy w tym temacie. Na razie człowiek wypytuje o łódzko-bitewne walory. Dostał parę zdjęć okopów i cmentarzy, dr Marciniak czeka, aż rybka połknie przynętę. Ciekawe, że fotograf jest zupełnie obcy i nikt mu nie dawał maila doktora - widocznie sława naszej Bitwy rozchodzi się po świecie :-D Poczekamy, zobaczymy.
Odpowiedz
#6
Widziałem pociski w elewacji kościoła farnego w Łęczycy. Jakie niech rozstrzygną miejscowi, znaczy forumowi znawcy :mrgreen: ale może I-wojenne.
Zdjęcia zamieściłem w temacie:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lodz-eksploracja.org/viewtopic.php?t=1405">http://www.lodz-eksploracja.org/viewtopic.php?t=1405</a><!-- m -->
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
Ten na dole wygląda na carski szrapnel z 1 wojny . Może 76,2 mm . Odległość pierścienia prowadzącego od podstawy i charakterystyczna kryza przy niej na to by wskazywały . Ale takie same były stosowane przez rosjan w czasie drugiej wojny więc ciężko powiedzieć .
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#8
tak sobie czytam i zastanawiam się czy nie warto połączyć TEJ inicjatywy z wizytą profesjonalisty. Oczywiście o ile nasz gość wyraziłby zgodę na taką wspólną wyprawę. Może przy okazji następnej wystawy - zaprezentowalibyśmy nasze prace ....
sac
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości