Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walki Pomorskiej BK w rejonie Orla, Chociszew.
#1
Jutro mija 68 lat od tych wydarzeń, a ponieważ przez pola, którymi posuwało się natarcie niemieckich czołgów przebiega autostrada, przeszperałem informacje dotyczące badań archeologicznych przeprowadzonych w pasie jej budowy. Dowiedziałem się, że w Kowalewicach znaleziono osade kultury łużyckiej Smile
Ciekawi mnie, czy teren ten był przez Was sprawdzany? Kiedyś starałem się ustalić pozycje zdobycznego działa ppanc, ale nic z tego nie wyszło.
Odpowiedz
#2
Moje podwórko Smile i nie Podolskiej a Pomorskiej BK z Armii Pomorze.
W owym czasie działała w ramach Grupy Grzmota-Skotnickiego.
Co do znalezisk to faktycznie o osadzie słyszałem. W środku wsi tam gdzie stało działko nic nie znajdziesz oprócz kupy śmieci. Ciekawostki są dopiero w rejonie Solcy Wielkiej.
W razie co wal na priv.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Słuszna uwaga, Podolska BK nie weszła do akcji.
Odpowiedz
#4
Cześć. Byłem ostatnio w Orlej i rzeczywiście teren walk trudny do odtworzenia. Wszędzie nowe zabudowania a w rejonie torów kolejowych same działki. :dontgetit:
Odpowiedz
#5
Widzę ze teren sie popularny zrobił :cwaniak:
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#6
No, cóż...ludzie szukają rekreacji...ale swoją drogą, to ciekawe, ile materiału z II wojny znaleziono przy budowie dacz...
Odpowiedz
#7
Niestety zasmucę was ale raczej nic. W najbliższej okolicy o ciekawych znaleziskach w trakcie prac budowlanych - słyszałem o Szatonii w Aleksandrowie i Rudunkach w Zgierzu.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości