Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prace archeologiczno poszukiwawcze na poligonie Brus
#1
Jak już zapewne wiecie od 1 czerwca rozpoczyna się kolejny sezon prac archeologicznych na terenie poligonu Brus.
Stowarzyszenie GRUPA ŁÓDŹ otrzymała od prowadzącego te badania zaproszenie do wspólnego udziału w tych wykopaliskach.
Osoby z SEH Grupa Łódź, które chcą wziąć udział w badaniach archeo na Brusie proszone są o kontakt na bronioznawstwo@gmail.com i wpis na forum wewnętrznym lub w tym temacie z podaniem danych kto kiedy może i co chce robić.

Osoby z poza stowarzyszenia chcące też wziąć udział w tych pracach proszone są o dokonywanie wpisów w tym temacie także z podaniem kiedy mogą być i w jaki sposób chcą pomóc, tzn. czy pomogą przy kopaniu , czy tylko chcą " polatać" po wyznaczonym terenie z wykrywaczem.
Stworzymy tu coś w rodzaju listy chętnych jak w temacie z wyprawą do Ełku.

Dodam tylko że wszystko co zostanie znalezione znosimy(metalowe śmieci też) w wyznaczone miejsce do weryfikacji archeo, powiadamiając uprzednio o dokładnej lokalizacji znaleziska archeologa prowadzącego.NALEŻY BEZWZGLĘDNIE STOSOWAĆ SIĘ DO ZALECEŃ ORGANIZATORÓW!
WSZYSTKICH OBOWIĄZUJE RÓWNIEŻ KODEKS POSZUKIWACZA!
Odpowiedz
#2
Ja zgłaszam chęć uczestniczenia w poszukiwaniach na Brusie.To co chciałbym robić to kopanie i pokazanie pewnego miejsca na Brusie jakiemuś archeologowi a co do terminów to pasują mi soboty i niedziele.
Odpowiedz
#3
W sobotę 4.06.2011 r. prawdopodobnie (potwierdzić mogę najwcześniej w piątek wczesnym wieczorem około 19.30) będę miał chwilkę (2-4 godziny od około 11) żeby na Brusie się pojawić, mogę latać z wykrywką, mogę robić na szpadlu.
MJ
Odpowiedz
#4
Na Brus zapraszam od 11.06 (sobota). Wcześniej sami musimy się ogarnąć i zorganizować.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#5
Mama sygnały od Dr No że zgłaszają się też osoby niepełnoletnie.
Tu jest trochę problem kto za takie osoby będzie ponosił odpowiedzialność, nie wiem jak by to wyglądało ale chyba potrzebne by było:pisemna zgoda rodziców lub opiekunów i ważne ubezpieczenie NW, ewentualnie obecność rodzica lub prawnego opiekuna podczas udziału nieletniego na wykopaliskach .
Jagoda ty masz do czynienia z prawem - może sie zorientujesz jak to powinno wyglądać?
O ubezpieczeniu można porozmawiać z naszym skarbnikiem kolegą Andyseb(tel . na stronie głównej)
Oczywiście ostateczna decyzja o udziale takiej osoby należy do organizatora .
Odpowiedz
#6
Poligon Brus "odkryłem" dopiero przed paroma tygodniami na zdjęciach satelitarnych i jeszcze tam nie byłem.
Przydało by się kilka słów o miejscu spotkania, opisie dojazdu komunikacją miejską, dokładne miejsce usytuowania prac wykopaliskowych czy tego typu info.
A co do młodocianych to na ogół stosuje się najprostsze rozwiązanie: bez mamusi/tatusia ani rusz. Papier z podpisem i telefonem kontaktowym do weryfikacji prawdziwości dokumentu lub osobisty udział opiekuna. Tak się robiło np. na wycieczkach z naszego domu kultury, kiedy "dziecko" nawet nastoletnie nie było zbyt dobrze znane lub wcale a miało jechać gdzieś z nami.
Odpowiedz
#7
Poszukiwania i wykopaliska to nie wycieczka klasowa.Jestem zdecydowanie przeciwny pojawianiu się w takim miejscu rodzinnych wycieczek.Bo to przy okazji jeszcze babcię się zabierze albo pieska albo całą klatkę schodową.Tylko problem będzie.
Odpowiedz
#8
Witam mam pytanie czy można przybyć na wykopaliska w roli obserwatora, interesuje się militarystyką, nie posiadam może z byt dużej wiedzy ale zawsze to nowe doświadczenieSmile
Odpowiedz
#9
Panowie, proszę o chwilę cierpliwości. Wszystko się poda jak tylko poogarniam się z papierkami typu zgody, zezwolenia itp. oraz całą logistyką badań i wreszcie studentami Smile Przyszły tydzień będzie już spokojniejszy więc napiszę więcej.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#10
Ok, więc może wstępnie ustalmy datę udziału większej grupy na sobotę 11 czerwca .
I teraz lista chętnych na ten termin, a jak ktoś chce pomagać w tygodniu jako wolontariusz to też niech dopisuje stosowna informacje.

Ja jeszcze nie wiem czy w tym terminie będę mógł być na Brusie bo rysuje mi sie inny wyjazd na poligon tylko że w okolice Sulęcina/ Wędrzyna
http://wikimapia.org/9098368/pl/Poligon-W%C4%99drzyn a przy okazji może odwiedzę znajomych na MRU ;-)
Ostatecznie będę wiedział około środy w przyszłym tygodniu.
Odpowiedz
#11
toperz0 napisał(a):Poszukiwania i wykopaliska to nie wycieczka klasowa.Jestem zdecydowanie przeciwny pojawianiu się w takim miejscu rodzinnych wycieczek.Bo to przy okazji jeszcze babcię się zabierze albo pieska albo całą klatkę schodową.Tylko problem będzie.
Przesadzasz, toperzu. Miałem na myśli aspekt biurokratyczny odnośnie udziału nieletnich i tylko to.
Tak czy owak, pisząc za samego siebie, mam polisę NNW o dobre chęci Smile
Odpowiedz
#12
Szanowni Panowie/Panie, niestety ze względów rodzinnych odpada mi możliwość pracy w soboty Sad Z tego względu chętnych do wzięcia udzialu w badaniach mogę zaprosić jedynie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00. Niestety life sometimes kopas dupas Sad
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#13

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/...,id,t.html

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,97308...asowy.html
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#14
Czyli ja niestety nie mogę pomagać :kwasny: A jeżeli chciałbym tylko zobaczyć jak wyglądają takie prace to mógłbym ?
Odpowiedz
#15
KandzioY myślę że z zobaczeniem nie było by problemu tylko żebyś był w godzinach podanych przez Dr. No.
Z uwagi na znalezienie w miniony piątek kolejnego masowego grobu i konieczność jego zabezpieczenia archeolodzy pracowali wyjątkowo w sobote i niedziele.
Moja fotorelacja z soboty i niedzieli tu:
http://chomikuj.pl/restybis/Eksploracja*...+na+Brusie
Jak dostane fotki innych kolegów to też w miarę szybko postaram sie je dodać.
W sobotę było nas siedmiu i pół ,a w niedziele dziewięciu i pół.
To pól to syn Artivu w sobotę i na drugi dzień mój ;-)
Informacja wypłynęła w piątek wieczorem podczas zebrania stowarzyszenia, dla tego info na ogólnym dopiero teraz :cwaniak:

W czerwcowym "Odkrywcy" możecie przeczytać artykuł Dr.No o poszukiwaniach na Brusie . Ci co byli na zlocie mogli zapoznać sie z jego treścią 1 maja , podczas części prelekcyjnej zlotu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości