Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prace archeologiczno poszukiwawcze na poligonie Brus
#46
W sezonie 2012 jak najbardziej Smile
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#47
Odświeżę stary już temat, ale dziś w ŁWD mówili, że miasto podpisało umowę na prowadzenie prac poszukiwawczych zamordowanych na Brusie.
Odpowiedz
#48
http://www.biuroprasowe.uni.lodz.pl/archives/1014
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#49
Cytat z tego linku:

"...opiekę naukową nad badaniami będzie sprawował prof. dr hab. Marian Głosek...."

Czy to znaczy że Dr No nie będzie już prowadził tych badań?
I jak ma się na tą chwilę perspektywa udziału poszukiwaczy w tych badaniach?
Mamy nadzieję kontynuować w kolejnych sezonach współpracę z katedrą Bronioznawstwa zapoczątkowaną podczas zlotu poszukiwaczy w maju tego roku.
Odpowiedz
#50
Profesorowie nie grzebią w ziemi Smile Część terenowa nadal zostaje w mojej gestii więc o współpracę raczej możemy być spokojni. Poczekajmy na rozwój wypadków bo teraz czeka mnie część "papierkowa". Powinniśmy ruszyć w lipcu.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#51
Lipiec to czas wakacyjnych eskapad i rodzinnych urlopów- może być krucho z frekwencją z naszej strony.
Dodatkowo mamy plany większej wakacyjnej akcji w Świnoujściu.
Jednak kilka osób z forum i stowarzyszenia powinno się odhaczyć na Brusie Smile
Odpowiedz
#52
Mam nadzieję że uda się odnaleźć jakieś groby co by ich nie rozwalić podczas budowy. Chcialem dodać żeby może trochę lepiej sprawdzać ziemię bo będąc tydzień po zakopaniu wykopów to odnalazłem kostkę na wierzchu Confuseduchy:
Odpowiedz
#53
resty napisał(a):Lipiec to czas wakacyjnych eskapad i rodzinnych urlopów- może być krucho z frekwencją z naszej strony.
Dodatkowo mamy plany większej wakacyjnej akcji w Świnoujściu.
Jednak kilka osób z forum i stowarzyszenia powinno się odhaczyć na Brusie Smile
Czerwiec to czas sesji i egzaminów więc z kolei może być krucho ze studentami. Lipiec dla nas jest optymalny. Kto będzie to będzie - za każdą pomoc będziemy wdzieczni.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#54
KandzioY napisał(a):Chcialem dodać żeby może trochę lepiej sprawdzać ziemię bo będąc tydzień po zakopaniu wykopów to odnalazłem kostkę na wierzchu Confuseduchy:

Czy jesteś pewien że ludzką? ;-)
W wierzchniej warstwie podczas prac były kilkakrotnie znajdywane kości zwierzęce- może to właśnie znalazłeś?

Dr No napisał(a):Czerwiec to czas sesji i egzaminów więc z kolei może być krucho ze studentami. Lipiec dla nas jest optymalny. Kto będzie to będzie - za każdą pomoc będziemy wdzieczni.

zawsze możemy zrobić dodatkowy nabór chętnych na innych forach Wink
kwestia nagłośnienia i organizacji takiej współpracy i chętni powinni się znaleźć.
Pytanie- ilu wolontariuszy i konkretnie do jakiej roboty potrzebujesz ( do łopaty czy wykrywki) oraz czy coś Katedra zaoferuje w zamian (np.możliwość rozbicia namiotu, jakieś napoje/grill czy choćby dyplom za uczestnictwo na zakończenie sezonu)
Może skontaktujemy się z red. Sikorskim żeby na Brusie zrealizował jeden z odcinków "Było... nie minęło"
Odpowiedz
#55
W chwili obecnej trudno cokolwiek bliższego powiedzieć. Mam pewne plany ale one zależą także od sytuacji finansowej i rozmaitych papierków. Zobaczymy ile z tego da się zrealizować.
Współpraca z mediami jest ok, ale to dopiero w chwili kiedy będzie można coś pokazać.
Kostka mogła się zgubić. Szkielety były przenoszone, czyszczone itp. więc jakaś mniejsza mogła umknąć naszej uwadze ale to raczej norma. W czasie badań w Natolinie (W-wa) znaleźliśmy kilkanaście kości pozostałych po wcześniejszej ekshumacji.
W świecie nielegalnego handlu zabytkami ludzie, którzy są skłonni rozkopać spychaczami stanowisko archeologiczne albo pośrednio zapłacić za to poprzez nabycie skradzionych zabytków najwyraźniej nie mają żadnego honoru, kodeksu ani reguł.
Odpowiedz
#56
Pomogę w kopaniu w miarę swoich możliwości. Z piszczałką mogę być w każdym terminie nawet na tel. wezwanie archeologa. Mieszkam blisko 15 min rowerem i jestem emerytem.
Odpowiedz
#57
Dr No dodał swoje fotki z prac na Brusie .
Są już zachomikowane do naszego stowarzyszeniowego chomika Wink tu:
http://chomikuj.pl/GrupaLodz/Galeria/201...kiem+Dr+No
Odpowiedz
#58
w tym roku prace ruszają 1.07.2013 spotkanie informacyjne 1.07 godzina 10.00 przy dawnym budynku świetlicy na poligonie wjazd od ul.krańcowej info było na fb strony UŁ.
Odpowiedz
#59
Poproszę o jakieś dokładniejsze wskazanie - dla osób unikających Facebooka, a w szczególności konieczności rejestracji się na nim - gdzie jest świetlica na Krańcowej. Z góry serdeczne Bóg zapłać.
Zważaj na swoje myśli, gdyż stają się słowami;
Zważaj na swoje słowa, gdyż stają się czynami;
Zważaj na swoje czyny, gdyż stają się przyzwyczajeniami;
Zważaj na swoje przyzwyczajenia, gdyż stają się twoim charakterem;
Zważaj na swój charakter, gdyż staje się twoim przeznaczeniem;
Odpowiedz
#60
To jest budynek na samym początku strzelnicy,skręcając z konstantynowskiej w krańcową jedziemy krańcową ok 800metrów później w lewo drogą prowadząca na poligon i wyjeżdżamy bezpośrednio przy budynku
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości