Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guziczkowe pole
#1
Tym razem obrodziło guziczkami - prawdę powiedziawszy nie wszystkie mi coś mówią

[Obrazek: 4af6e6c2d367ae59m.jpg]

[Obrazek: fb0ea36bbe5f3420m.jpg]

[Obrazek: 3191e23ee29132f0m.jpg]

[Obrazek: 9e52cfd313c887d9m.jpg]

[Obrazek: c99cd37cab36695bm.jpg]

[Obrazek: 3cd6d6af8a873facm.jpg]


[Obrazek: b40a0061cccb3bcfm.jpg]

[Obrazek: 1385d97a87965391m.jpg]

na razie tyle- jakby się komuś z czymś kojarzyły te guziczki niech pisze[img]
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz
#2
heheBig Grin gratulacjeTongue i to wszystko jednego dnia?
Jestem pod wrazeniem Big Grin
Odpowiedz
#3
:wypas: Jestem pod wrażeniem.GRATULACJE !!!!!
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#4
fajne guziczki
1. carski piechoty
3. carski łaczności
5. górniczy (?)
6,Belgia (?)
8.kolej,tramwaje
reszta polskie przedwojenne-ciekawe
do dokladnej identyfikacji przydałoby sie zdjecie rewersu
pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Czołem

Zadziwiający jest przekrój tych guzików. Aż trudno sobie wyobrazić że po jednym polu tyle żołdactwa się przewaliło :zdziwko:

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#6
Nie koniecznie wojsko W okolicach lodzi na takie miejsca trafili Mlody Malser i Martin wychodzily tam guziki francuskie z 1 wojny i 2 pruskie marynarki wojennej francji i prus, groszki 2 wojenne, amerykanskie, belgijskie podejzewamy ze okoliczni krawcy dostawali demobil mundorowki do przerobienia na cywilne marynarki a guziki jako niepotrzebne po prostu wyrzucali na smieci za stodole a dalej na pole
Odpowiedz
#7
Ostatnio z małego pola o stosunkowo niewielkiej powierzchni, wyszedł prusak z tą większą koroną, carski artylerii i amerykański z orłem, 8 monetek i nieśmiertelnik whermachtu, kompletnie przypadkowe miejsce bez większego kontekstu historycznego, zatem praktycznie wszędzie można się spodziewać nietuzinkowych znalezisk i pewnie często bedziemy się jeszcze dziwić tym co wychodzi z ziemi.
pzdr
witek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości