Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś mi pomoże ??
#1
Nie wiem co to jest wykopałem to dwa dni temu :dontgetit:


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Wydaje mi się że jest to noszak na stalowy zapalnik drugo wojenny do pocisków 75 - 100 mm ( niemiecka produkcja ) . Chociaż ten twój fant troszke się chyba różni . Zdięcie z allegro .
Pzdr


Załączone pliki Miniatury
   
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#3
Wielkie dzięki za pomoc poczekam jeszcze co inni napiszą bo tak wogóle to znalazłem tego ze 3 sztuki tylko , że ta była w najlepszym stanie :wypas:

[ Dodano: 2007-09-19, 22:17 ]
Czy spłonka w pocisku jak nie jest wybita to rdzewieje :dontgetit:
Odpowiedz
#4
Walec , motyla noga, :cenzura: nie zabieraj do domu pocisków, co do których nie masz pewności że są "odpalone" !!!! a poza tym spłonka przeważnie znajduje się w łusce nie w pocisku, w pocisku raczej jest zapalnik .... a do łatwiejszej ientyfikacji tego nosidełka podaj wymiary ...
Sac
Odpowiedz
#5
Czołem

To co znalazłeś to tzw. Füllklotz 88mm. Stosowany był nie jako nosidło a jako wkładka do tub i skrzyń transportowych niemieckiej amunicji od kalibru 88 do bodajże 105 mm. Jedynym wyjątkiem może być pocisk kalibru 75mm do LIG18 z zapalnikiem L.W.M.Z.23 i podobnymi. Urządzenie to wkładane było na dno tuby lub przy bocznej ścianie skrzyni i miało za zadanie chronić zapalnik który był już wkręcony do pocisku, od uszkodzeń mechanicznych.

Pozdrawiam
Sturmvogel

Foto pochodzą z francuskiej stronki: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.wehrmachts.kisten.free.fr">http://www.wehrmachts.kisten.free.fr</a><!-- w -->


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#6
Aha aco do Ciebie Sacrebleu to tylko sie pytam bo niewiem a widziałem coś takie w lesie ale tego niebrałem :wypas:

[ Dodano: 2007-09-20, 13:55 ]
A zapomniał bym dzieX za pomoce teraz wiem co sie wala w okolicy mojej chaty :mrgreen:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości