Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyzwolenie Łodzi - klatki z filmu.
#1
Ostatnio oglądałem niemieckojęzyczny film o "martyrologii" narodu niemieckiego w 1945 roku, było tam kilka fragmentów poświęconych Niemcom z Łodzi.

pzdr


Załączone pliki Miniatury
                                       
witek
Odpowiedz
#2
Co to ta osttania fotka ? Radogoszcz ?
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#3
Dokładnie, zrzutu z pogorzeliska spalonych ciał już nie robiłem. Ale to jest zdjęcie z Radogoszcza.
witek
Odpowiedz
#4
Snufkin wspaniała rbota szukam fotek wycofujących wojsk rzeszy przez nasze miasto
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#5
Snufki mogę wykorzystać te zdjęcia do swokej pracy magisterskiej
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#6
Nie jestem autorem, lub nawet posiadaczem tych zdjęć, trudno mi udostępnić coś, co do mnie nie należy, myślę jednak że jest to fragment polskiej lub sowieckiej kroniki, która powinna mieć jakiegoś instytucjonalnego posiadacza. Osobiście klatki ukradłem z filmu pt. "DIE VERTRIEBEN HITLERS LETZTE OFFER FLUCHT", tyle jedynie mogę zrobić w Pańskiej sprawie.

Pzdr

[ Dodano: 2007-09-23, 00:26 ]
Chociaż Pańskie, Panie Fidel twierdzenie nie miało chyba charakteru pytania, zatem zapewne sam będzie Pan wiedział co z tymi zdjęciami uczynić.
witek
Odpowiedz
#7
Miało to być pytanie, zabrakło znaku zapytania
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#8
Jeśli film ma przeszło 50 lat(co łatwo stwierdzić iż tak) to chyba kadry z niego mogą być wykorzystane??Jednak dobrze by było podać tytuł ewentualnie autora filmu.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#9
KaDe napisał(a):Jeśli film ma przeszło 50 lat(co łatwo stwierdzić iż tak) to chyba kadry z niego mogą być wykorzystane??Jednak dobrze by było podać tytuł ewentualnie autora filmu.

Hehehe idąc tym tokiem rozumowania można by uznać że logo Mercedesa, które zapewne też ma więcej niż 50 lat, można używać do woli Wink Np. do promocji nie wiem, nowego malucha Wink
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#10
he he he a słyszałeś o wygasaniu praw majątkowych z czasem?O to mi dokładnie chodziło.Dlatego możesz sobie powiesić kopie słoneczników Van Goga nad łużkiem. ;-)
Generalnie rożnie z tym bywa jest masa ustępstw (publikacje naukowe itp),jak także sposobów wykorzystania.Nie jestem prawnikiem więc nie będę się zagłębiał w szczegóły.W przypadku tego filmu trzeba dokladnie wszystko przeanalizować.(czy autor żyje,kto ma do niego prawa o ile jeszcze ktoś ma,itp)
Dla zainteresowanych dokładny opis <!-- m --><a class="postlink" href="http://terrafantastica.net/Mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=102">http://terrafantastica.net/Mambo/index. ... iew&id=102</a><!-- m -->

A mercedes to przykład chybiony bo firma istnieje i ma się całkiem dobrze.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#11
Kade jesteś w błędzie, prawa majątkowe nie wygasają, w ogóle zarówno w Polsce jak i w większości cywilizowanych krajów system prawa nie przewiduje opcji braku własności (rzecz nie może być niczyja)! Analogicznie jest z prawami autorskimi. Natomiast jakiś tam landszaft znanego impresjonisty to inna kategoria! możesz sobie używać i tworzyć kopii do woli. Bo to jest kopia i wszyscy o tym wiedzą.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#12
Ok Jagoda tylko na jakich podstawach prawnych można używać kopii? Któreś paragrafy to regulują czy to tak "na gębę"? Nie to że się czepiam ale pytam z czystej ciekawości.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#13
Jesli chodzi o przysłowiowe Słoneczniki Vangogha to prawdopodobnie jest to własność Skarbu Państwa Francji (jeśli u nich coś takiego funkcjonuje). I o zgodę należałoby się pytać właściciela. Reguła jest taka: Chcesz coś robić z cudzą własnością, właściciel musi o tym wiedzieć i udzielić Ci zgody!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#14
Jesteś Jagoda pewny co do praw autorskich? Bo coś mi się wydaje, że jest jakaś klauzula mówiąca, że po iluś tam latach... Pamiętam jakis program, w którym niejaka Maryla R. żaliła się, że jej najstarsze piosenki moga już grać wszyscy bez tantiem dla niej. Być może chodzi o to, że coś można wykorzystać bezpłatnie bez zgody autora, a nie można tylko nigdy podpisac tego innym nazwiskiem?
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#15
Propo cytowanego Van Gogha - kopie kalendarzyków na pewno nie są przypadkowe. Zapewne firma które je wydaje w jakiś sposób nabywa prawa do publikacji tych znanych wizerunków. Na pewno nie kupuje ich od rodziny Van Goghów, tylko zapewne od jakichś konkretnych agencji, czy jeszcze innych mniejszych podmiotów obracających takowymi rzeczami.

Analogicznie, dla porównania - słynne zdjęcie podnoszenia flagi na Iwo Jimie - też 1944 rok. Czy myślicie że z racji tego, że ma ponad 50 lat to mozna nie wiem teraz wydać album i bez pytania wpakować tam tą fotkę ? Oczywiście, że nie.

[Obrazek: 3230822pl1.th.jpg]

Na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gettyimages.com">http://www.gettyimages.com</a><!-- w -->, można sobie poczytać o zasadach w jakich można nabyć to zdjecie i jego sposobie użycia. Każda licencja jasno określa wszystkei detale. Jasno też podają że ...

Cytat: Getty Images reserves the right to pursue unauthorized users of this image or clip. If you violate our intellectual property you may be liable for: actual damages, loss of income, and profits you derive from the use of this image or clip, and, where appropriate, the costs of collection and/or statutory damages up to $150,000 (USD).

... czyli jak masz ochotę użyć bez kupowania praw to musisz liczyć się z tym, że ktoś może Cię zaskarżyć o: szkody, utratę wpływów i zysków i bla bla bla finalnie zamykając się w sumie 150 tysięcy dolarów. Niezły bonus za nieprzemyślane użycie czyjegoś zdjecia prawda ? Polskie prawo też jasno precyzuje czym jest własność intelektualna i jak można jej używać, a czego nie wolno z nią robić - a zdjęcie to właśnie forma takowej własności. I za bardzo nie ma róznicy czy ktoś użyje fotki słynnego wciągania flagi na Iwo Jime, czy zdjęcia Rosjan w Łodzi ... czy również nie wiem zdjecia z wczoraj z pubu. Jest właściciel i bez jego zgody nie można używać fotek. Amen.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości