Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 rzeczy do zidentyfikowania
#1
Link do zdjecia:http://pokazywarka.pl/bg0h9t/

    Siema poszukiwacze dziś trafiłem fajny guzik na tyle cyfry 978

Potrzebuje identyfikacje monety której nie mogę póki co wyczyścic guzika tego żółto dziwnego z jakimś grawerunkiem i ten nabój.


Pozdrawiam czekam identyfikacje

moneta juz wlasnie sie elektrolizuje, za pol godzinki wstawia efekt

moneta juz wlasnie sie elektrolizuje, za pol godzinki wstawia efekt
Odpowiedz
#2
Moneta w elektrolizie
Odpowiedz
#3
Ciekawe czy coś z niej wyjdzie.Jaką swoją drogę ma średnicę? Nad guzikiem dumam i nie mogę wydumać , wydawało mi się że carak.Podczyścisz go też?
Odpowiedz
#4
Moneta wielkości 10 groszy z 1840, moneta nie do wyczyszczenia lecz wymiarami 1 grosz z 1814.
Guzik podejrzewam że carski coś jeszcze jest napisane za mocowaniem ale nie chce ruszać bo jeszcze się złamie.
Dziś 1 z 15 części przeszedłem. Znaleziska to pociski od mosin, łuski (mauser, mosin),kulki szrapnelowe ,krzyżyk z jezusem, carski guzik z orzełkiem, francuski guziczek, monetki to bodajże 1 phening, boratynka, mała monetka nie moge odczytać lekka jakaś i 3 kopiejek.Miejsca nie chodzone przez poszukiwaczy o dziwo.Nie zabrakło monetek PRL.
Informacja od tubylca który zaprowadził na miejsce jakiejś komory lub miejsca egzekucji niemieckiej, mówił o okrągłej zabudowie z cegieł. Dużo tam śmieci ale znalazłem tam niemieckie łuski i wokoło 2 miny przeciwpiechotne( zostały na miejscu) oczywiście niemieckie. Opowiadał że stał tam szlaban i niemcy pilnowali jak ludzie do pracy jeździli.
Dół w którym znajdują się śmieci i gruz.Mówił że wyburzono w 1958 roku.
Dużo do przejścia, ugadane z właścicielami pól na przeszukanie terenu.
Odpowiedz
#5
Dobra dawaj te namiary to my ci to sprawdzimy.
Bo jeszcze na minę wdepniesz i kicha będzie Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości