Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś...może dla bunkrowców?
#1
Jadąc z Justynowa do Gałkowa drogą przez las,po przejechaniu torów około 200m za nimi po lewej stoi słup.

[Obrazek: 3009071yx7.jpg]

Z numerem 17.

[Obrazek: 3009072xb8.jpg]

Jdąc od słupa w stronę lasu trafimy na polanę z charakterystyczną sosną...
[Obrazek: 3009073xb1.jpg]

I właśnie tam w brzózkach jest jakiś kawał betonowego czegoś.Nie miałem niestety czasu
aby się temu lepiej przyjrzeć.
Może ktoś coś wie.
Odpowiedz
#2
Na slupie widnieje data 93 w tym roku były wymieniane być może jest tam jakaś podstacja spróbuję czegoś się dowiedzieć.
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#3
Linia biegnąca od słupa zasila jakieś baraki przy torach.
To coś wygląda tak.
[Obrazek: 3009071zr5.jpg]

i tak..

[Obrazek: 3009072tp7.jpg]
Odpowiedz
#4
Według mnie to jakieś pozostałości po jednostce, która tam nadal trwa, ale niedużo jej zostało. Ewentualnie kable do domku, którego już nie ma ;P
Odpowiedz
#5
Pytałem się ojca elektryka górne kable wysokie napięcie dolne co pokazywałeś średnie.
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#6
Wszystko Ok.Tylko to zasilanie ze słupa idzie w innym kierunku i z płytą nie ma nic wspólnego.Linię zaznaczyłem aby łatwiej było zlokalizować słup.
Odpowiedz
#7
kropi napisał(a):Jadąc z Justynowa do Gałkowa drogą przez las,po przejechaniu torów około 200m za nimi po lewej stoi słup...Jdąc od słupa w stronę lasu trafimy na polanę z charakterystyczną sosną...I właśnie tam w brzózkach jest jakiś kawał betonowego czegoś.Nie miałem niestety czasu aby się temu lepiej przyjrzeć.
Może ktoś coś wie.
Witam
W tamtym miejscu, między torami bocznicy, a budynkami jednostki ( o ile dobrze lokalizuję ten opis), w lesie na polance, znajdował się jeszcze kilkanaście lat temu tzw. "Pekin" (tak to chyba nazywali Gałkowianie). Stało tam parę ciągów starych, drewnianych baraków, takie miejscowe, ówczesne "getto" ;-)
Wyglądało to jak jakieś stare budynki robotników leśnych, ale nie orientuję się co do ich powstania jak i genezy ludowej nazwy.

Tak więc słup i toto betonowe może być pozostałością po "Pekinie"

Pozdr
Odpowiedz
#8
Dalej mówimy chyba o dwu różnych miejscach.Owszem tuż za torami są jakieś baraki/może to ów ,,pekin ,,o którym wspominasz/ ale płyta jest w innym miejscu .Bardziej na E.Niestety nie zadałem sobie trudu by sprawdzić czy zasilanie ze słupa jest podłączone pod ,,pekin,,
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości