Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opracowanie - Księży Młyn, Przędzalniana 71
#1
Obiecałem powiedzieć jak skończymy prace na Księżym Młynie i zapomniałem.
Otóż zainteresowanych historią naszego miasta informuję, że w czerwcu skończyliśmy prace naukowe w związku z posesją Przędzalniana 71. Przed IIWŚ była to część królestwa Scheiblera.
Realizowaliśmy interdyscyplinarny program badań zmierzający do określenia wytycznych konserwatorskich dla adaptacji budynków poscheiblerowskich na nowe cele (mieszkaniowe-lofty i usługowe). Krótko mówiąc mieliśmy dokładnie zbadać historię miejsca, zachowane zabytki architektury oraz stwierdzić czy występują relikty pozostałej zabudowy pod ziemią, a także prześledzić zmiany doliny Jasienia w tym rejonie. Następnie ocenić co można lub należy zmienić, a czego nie można przekształcać, a tylko konserwować.

Wynikiem jest trzytomowe opracowanie, które leży obecnie u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Głodnych wiedzy odsyłam do lektury. Mniej lubiącym czytać nadmienię, że zamieściliśmy tam sporo, niedostępnych dla normalnych śmiertelników, archiwalnych map Księżego Młyna, a także wiele innych ilustracji.

W razie pytań czekam :cwaniak:


Załączone pliki Miniatury
       
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#2
Nie do końca zrozumiałem ... czy to można kupić, czy tylko obejrzeć ?
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#3
Właśnie jak z dostępnością do tego cuda?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#4
Niestety tylko obejrzeć Sad
Wydanie kosztuje, a żeby kosztowało rozsądnie musi znaleźć nabywców :-(
Może powstanie jakaś okrojona wersja do publikacji Confuseduchy:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#5
nie ma możliwości udostepnienia tego w e-wersji?.Oczywiście z zachowniem praw autorskich
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#6
Są trudności. Najważniejsze to właśnie prawa autorskie :-(
Żeby wyciągnąć coś z archiwum trzeba podpisać umowę o warunki publikacji oraz zobowiązanie do nierozpowszechniania poza przyjętymi warunkami. Generalnie archiwum zgadza się na jednorazową publikację w monografii ale internet odpada (głównie dla tego że za każdą kopie, ksero, zdjęcie biorą pieniądze - 1 str. ksero A4 kosztuje 3 zł, zdjęcie od 20 zł).
Poza tym na publikacje tekstów muszą zgodzić się autorzy-naukowcy, którzy zwykle wolą publikacje drukowane. :cwaniak:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
juz ja cos wiem jak to jest z tym archiwum, sama ostatnio nie mała kase na materiały wydałam, aczkolwiek i tak miałam zniżke, natomiast napodpisywałam sie zabowiazan i wiszelkich innych traktatów mnóstwo.
eeM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości