Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pirotechnika w domu ??
#1
Mam pytanie czy zna ktoś jakieś przepisy jak bawić sie w małego chemika w domu i to nieskomplikowanymi składnikami ?? Ja sam znam przepisy na rakiety z saletry potasowej i na granaty z puszki , grochu i saletry wymieszanej z cukrem , czarnym prochem i siarką ;]
#2
ja bawilem sie w takie rzeczy dwa lataBig Grin dopoki qmpel sie nie poparzyl Tongue
Hehe powiem tak że ze skladnikow ze sprzywczego mozna zrobic niezle booom!!Big Grin
Nawet sie niektorzy nie spodziwaja jak duzeBig GrinBig Grin
Jak cos to pisz na pw to ci podopowiemTongue
#3
Mąka i cukier puder Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#4
Maka i cukier to wbrew wszystkiemu bardzo niebezpieczna zabawaSmile
Moi znajomi zajmowali sie wszelkiego rodzaju eksplozjami, rakietami itd. Nie wiem czy jeszcze sie w to bawią. Ale ryzyko jest duże. Tak, że bawcie sie ale uważajcie.
Pozdrawiam
Vaderian (Lodz - Poland)
"...i spalmy jedzenie nim przyjdą Francuzi, chociaż wiem jak ciężko podpalić barszcz..." Woody Allen
#5
oj tak, mieszankę cukru z saletrą robi się temperaturze 100 stopni , małe zwiększenie temperatury może dporowadzić do konieczności ewakuacji budynku :-> , koniecznie trzeba to robić gdzies na dworzu lub w laboratorium. Generalnie zabaw z piro nie polecam w domu, najlepiej je wykonywać pod okiem kogoś doświadczonego w odpowiednich warunkach. Szkoda zdrowia .....
sac
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
#6
Dym z saletry i cukru jest bardzo szkodliwy .
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
#7
Dzięki ale wiem coś na temat OSTROŻNOŚCI w domu moja mama schowała mi ostatni słoik saletry potasowej jak go dorwałem to dłoń przez tydzień smarowałem maścią na poparzenia ale szczerze mówiąc warto było bo efekt był nieziemski . Znam fajny przepis na bombę dymną najlepiej do robienia w szkole ;]. Piłka od ping-ponga i folia aluminiowa :wypas:
Tu jest link ja to sie robi <!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.youtube.com/watch?v=-arE3oc_oRU">http://pl.youtube.com/watch?v=-arE3oc_oRU</a><!-- m --> :wypas:

[ Dodano: 2007-10-11, 14:57 ]
Tylko tu są dosyć duże proporcje :wypas:
#8
Dobra panowie temat robi sie zbytnio rozrywkowy wiec go zamykam.Od tego są specjalne fora ''domowych chemików''.Brakuje jeszcze przepisów na czeski semtex itp.Closed
Jak Feniks z popiołów......


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości