Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stryków
#1
w okolicach Strykowa prowadzono działania oskzydlające na lini moszczenicy Dobra Swędów , głównie po 20.11. niestety nie dane mi było tam grzebać :-) kawałek za Kęblinami doszło nawet do przełamania lini niemieckiej i do zepchnięcia ich wojsk w okolice Białej, jednak Rosjanie nie potrafili wykorzystać przewagi ( lub może wojska były jusz bardzo zmęczone i brakowało odwodów) . Niemcy ściągneli z okolic Zgierza nowe siły i w kolejnych dniach pogonili Rosjan .jeśli chcesz , mogę podjechać i jakoś Cię wspierać hehehe sprzętowo
Sac
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
Odpowiedz
#2
W okolicach Strykowa prali się już od Powstania Styczniowego potem I WŚ, II WŚ (zarówno Kampania Wrześniowa, potem była granica między GG i III Rzeszą, a nakoniec odwrót w styczniu 45. W okolicznych lasach po wojnie działały grupy Organizacji WiN i NSZ! Czyżbyś nadzorował budowę auto(zd)strady?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
Witam


Moj wujas na polach wlasnie zaraz pod strykowem wyoral 2 kule armatnie...????




Pozdrawiam MIQ
Odpowiedz
#4
Ano A-2 mi się napatoczyła. :baby:
Tak se myślę czy aby nie zachęcić jakoś Stowarzyszenia do działań legalnych poprzez umożliwienie poszukiwań na terenie nadzorowanym archeologicznie :cwaniak:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#5
W jakim terminie (od kiedy do kiedy) masz nadzór? I czego od nas oczekujesz w zamian?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#6
Jak coś to mam kawałek wiec się pisze na jakąś akcje w terenie ;-)
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#7
Archeo, w miejscu obecnie budowanego odcinka autostrady, pomiędzy Strykowem a Niesułkowem, 8 - go września 1939, toczyły się walki, w ramach bitwy pod Wolą Cyrusową.
Mam nadzieję, że budowlańcy nie trafią na ''rozrywkowe'' znalezisko.
Odpowiedz
#8
Z mojego doświadczenia wynika, że na wrześniowych pobojowiskach niewypały, niewybuchy należą do rzadkości, częstszym znaleziskiem jest porzucona amunicja.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
Zgadzam się z Jagodą, rozrywki w formie niewypałów może nie być zbyt wiele - a Cyrusowa jest bogata w znaleziska - często drobne ale warte moim zdaniem zachowania. Powstancze epizody mogą być trudne do odszukania ale nie niemożliwe - jakiś jeszcze zadaje się zgromadzenie w średnich wiekach odbyło się na okolicznych polach ... ale nie pamiętam detali
sac
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
Odpowiedz
#10
Heh no to przez najbliższe 2 miesiąc wszyscy czytacze forum będą ganiać w okolicach Strykowa za znaleziskami :-) A na policji w pow. zgierskim wzrośnie statystyka zatrzymań posiadaczy przedmiotów nie bezpiecznych!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#11
Chyba wsadziłem łapę do ula!
Straszny szum się zrobił :-D

Mam nadzór i zastanawiam się jak udostępnić wam pole do popisu. Trochę w myśl zasady, że czyny są skuteczniejsze od gadania (moje pisanie na tym forum dotąd jakoś nie procentuje :-> ).
Najpierw pomyślałem, że może Stryków bo blisko ale tak naprawdę to wolałbym żebyście poszukali czegoś pod Turkiem. Tam nie ma problemu z inwestorem, jednocześnie i tak muszę najpierw tren 3 ha wyczyścić wykrywaczem zanim zacznę badania. Jeżeli byli by chętni to może zrobimy wyjazd integracyjny w weekend pod koniec października. Nie wiem ile zajmuje wam przeszukanie 3 ha pola - w kilka osób chyba szybko?

Problemów jest kilka:
1. zgoda właściciela - do załatwienia
2. pole poszukiwań musi być przeze mnie określone - prace tylko w czasie gdy tam jestem
3. termin musi wszystkim pasować - patrz pkt.2
4. w przypadku Strykowa to tej jesieni prace trwają tylko w korytarzu A-2 (autostrada wschód-zachód), miejsca do poszukiwań pozostało niewiele bo prawie wszystko już odhumusowali, zresztą w pobliże koparek nikt was nie wpóści. Pod Turkiem może być ciekawie bo bez koparek i miejsce sympatyczne - 3 ha
5. waszą prace chcę zaliczyć do tzw. badań powierzchniowych, czyli rozpoznania terenu w celu określenia zagrożenia archeologicznego (czy tam są zabytki wskazujące, że może być stanowisko czy nie ma śladów) a także oczyszczenia terenu z metali przed badaniami magnetometrem protonowym.

osobistych korzyści nie przewidziałem :lol: ale piwa to się chyba razem napijemy :wypas:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#12
Ja się piszę , i sądzę że zgodnie z punktem ... którymś tam , to Ty powinieneś określić termin, kto będzie mógł to się pojawi , kto nie to jego strata. na korzyści nie liczę, no chyba że uznasz że jakaś łuseczka nie warta uwagi jest KZ .... ;-)
sac
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
Odpowiedz
#13
archeo, Masz jeszcze dwóch chętnych Ja i Razor
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz
#14
Fajnie że są chętni.
O Turku będę coś wiedział we wtorek. Prawdopodobny termin za dwa tygodnie.
Pytanie proste choć naiwne:
- preferujecie weekend?
Nie wykluczone, że będzie baza do spania (szukamy bazy dla ekspedycji - kilka osób na 1-2 tygodnie - może coś znacie w rejonie wsi Koźmin - Głowy), a więc zabawa nie musi być wyłącznie jednodniowa.
Dla mnie zasadniczym warunkiem będzie, żeby zabawa miała sens, czyli jak szukacie to szukacie skrupulatnie, wyrzucacie wszystko co w humusie piszczy, zabytki się domierzy a reszta na złom.
Mam sporą nadzieję, żę ten pionierski w sumie sposób przyniesie ciekawe wyniki naukowe (planigrafię zabytków metalowych) szczególnie jak mi się uda do tego czasu kupić GPSy :kwasny:
Równie cenna będzie wieść gminna, że Stowarzyszenie inicjuje :lol: działania legalne!!!

Stryków okazuje się trudniejszy czasowo. Po prostu nie mam czasu żeby siedzieć tam przez kilka godzin bez przerwy, szczególnie po południu, a od rana jak sądzę pracujecie lub uczycie się. Gdyby nie to to pod koniec przyszłego tygodnia albo na początku następnego moglibyście sobie wejść w obszar jeszcze nieodhumusowany. chyba, że pasowała by od rana sobota - 20 X? albo inny dzień od rana?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#15
Archeo, taka okazja może się nie powtórzyć, zatem mów kiedy i coś wymyślimy ! , oczywiście wielkie ukłony za danie szansy ! moim zdaniem dojdziemy jakoś do porozumienia, urlop nawet wezmę Smile weekend jest najwygodniejszy, ale w piątek np. od rana bardzo chętnie , tak sobie myślę może być mi nawet łatwiej wyrwać się z domu bez wzbudzania podejrzeń małżonki hehehe
sac
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości